Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » LED égőt szabad-e fürdőszobába...

LED égőt szabad-e fürdőszobába vagy konyhába tenni?

Figyelt kérdés
Mindkét helyen érheti a gőz, ill. a sűrű(bb) fel-le kapcsolást se tudom, mennyire viseli.

2015. márc. 8. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Ezt ellenőrizd a venni kívánt LED esetében.

[link]

A fel-lekapcsolás nem befolyásolja az élettartamát.

2015. márc. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A gőzt minek tekintsem? "Fröccsenő víz ellen védett minden irányból" vagy elég kisebb fokozat is?

2015. márc. 8. 11:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Különböztesd meg a lámpatestet és az izzót. Az izzó nem nagyon lesz IP jelöléssel ellátva mert önmagában nem vízálló a fém érintkezők miatt. A lámpatest a lényeg, minél védettebb, annál drágább. Az IP56 már simán véd a gőz ellen, de már egy IP44 is bőven elegendő.

Megnéztem a konyhai Rábalux T4 fénycsövemet amivel a konyhapultot világítom, az egyik közvetlenül a tűzhely fölött van és csak IP20, tehát nem is védett víz ellen. Még semmi baja nem volt, pedig ott van gőz és fröcsög az olaj is. Ez nem azt jelenti hogy ez feltétlenül jó ötlet, csak azt hogy nem érdemes agyonbiztosítani a legdrágább lámpával, mert valószínűleg a kisebb védettség is elég. A fürdőszobában egy félköríves búra van, ami alul és fölül is nyitott valamennyire, még nem volt ezzel sem gond. A magas IP inkább kültéren fontos.

2015. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Bármilyen hagyományos izzó helyére betekerheted, a lámpatest védettsége számít, mint az fentebb írták, nálam speciel csak a foglalatban van, eltört a búra.
2015. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 8. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!