Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megszüntethető-e kerti rönkbút...

Megszüntethető-e kerti rönkbútoron a gyantaképződés?

Figyelt kérdés
Az egyik padon tavaly nyáron gyantafolt jött ki, mit lehet tenni ellene?

2015. márc. 12. 11:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Tatáméknák vady 40 éves fa ablakok vannak,az egyik szárán mindig kijön,akármit csinál vele.
2015. márc. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen, meg.

Pl úgy, hogy nem fenyőből csinálod.

2015. márc. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Néha csak ámulok és bámulok, hogy milyen válaszokat írnak egyes emberek. Itt most az adott kerti rönkbútorra vonatkozott a kérdés.

1. Nem én készítettem a bútort, azt sem tudom miből van.

2. Az általunk vásárolt ház udvarán volt, gondoltam, nem dobom ki, mert ettől függetlenül egy nagyon szép , jó állapotú, erős darab.

3. Gondoltam, hátha van itt olyan ember, aki szakmájánál, vagy szakértelme folytán tud valami használható megoldást. (Én pl. csak azokra a kérdésekre válaszolok, amihez értek, amiről tanultam, bár már többnyire azokra sem, mert általában azt lepontozzák a hozzá nem értők.

Na, mindegy, ezek után kérdésem tárgytalan, ha ilyen válaszokat akar írni valaki, mint a kettes, köszönöm, inkább ne fárassza magát az írással.

(Pedig eddig legalább ez az Otthon kategória egész jó volt(:

2015. márc. 13. 10:02
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor hogy a kérdésre válaszoljak.

Nem.

Benzinnel lemosni.

Várni 10-20 évet. (addig kijön a gyanta a fából)

2015. márc. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 supra01 ***** válasza:

Szia!

Hol jött ki rajta a gyanta? Az ülő felületén?

Ahol kijött rajta, ott van rajta valamilyen nagyobb fahiba vagy repedés?

2015. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, az egyik ülésen egy kis (kb 5-10 cm2 felületen. A többi része (egy kb 3 m2-es asztal és egy kb 2,5 m2-es háttámlás pad)-on semmi probléma nincs. Emiatt a kis rész miatt viszont nem szeretném kidobni(:
2015. márc. 13. 19:08
 7/12 supra01 ***** válasza:

Értem. Elvileg megoldás lehet, hogy ezt a részt "kicseréled", azaz kimarsz vagy kivágsz egy nagyobb darabot a felületből és beragasztasz egy pótlást. persze ehhez is érteni kell, de megoldható.

lehet megoldás az is, ha alulról megfúrja valaki a gyantacsatornát. Így a gravitáció miatt a gyanta lefelé fog folyni. Ez sem kellemes, de jobb, mintha a felületre ül ki.Persze ehhez is érteni kell :D

2015. márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 supra01 ***** válasza:
Esetleg megoldást jelenthet, ha a padot pl hajszárítóval vagy ilyesmivel melegíted a gyantásodásnál és kifolyatod belőle a gyantát nyár elején.Persze ez csak arra jó, hogy egy kis részből eltávolítsd.
2015. márc. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó, úgyis jön nemsokára asztalos kerítés miatt, vele akkor megpróbálom kivágattatni az adott részt:) Én magam ehhez sajnos abszolút analfabéta vagyok(:
2015. márc. 14. 22:50
 10/12 supra01 ***** válasza:
Nincs mit, ha ügyes az asztalos, akkor meg tudja oldani a problémát, mert ugye látni kell azt a fát, hogy pontosan hol is van az a gyantajárat a fában, milyen irányban stb.
2015. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!