Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért megy ki hetente az izzó?

Miért megy ki hetente az izzó?

Figyelt kérdés
Hetente kimegy legalább 2-3 izzó a házban, mi lehet a baj?
2015. márc. 14. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Le kell mérni a hálózati feszültséget, meglehet, túl magas.

Bővebben a neten találsz megoldásokat.

Google > hálózati izzó védelem

2015. márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

-Feszültségingadozás ócska elektromos berendezések miatt

-Használjatok LED-es izzókat (lehetőleg 110-240V-ra hitelesítetett), azt kevésbé zavarja az áram minősége, eBayről mégcsak nem is túl drága

2015. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A LED égőkről nem csak azt irogatják itt,hogy drága ,de nem adja azt a fényt amit elvárnának tőle .
2015. márc. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mihez képest drága? 40-50.000 órát simán bele tudsz rakni és utána sem kiégni fog, hanem csak halványul a fénye. Ha valaki kevésnek érzi a fényüket az rendeljen erőssebbet, ennyire egyszerű. A gyenge fény két ok miatt lehetséges:

-gagyi kínai és nem tudja azt, ami rá van írva (én is azt ajánlottam, mert olcsó)

-spot lámpát vesznek oda, ahova széles szórásszögű lámpa való

A gagyi kínai lámpa is el fog világítani soktízezer órát, mert ha 110-240 Voltra méretezik akkor nem a betáp ág lesz gagyi, hanem maga a fénykibocsátó dióda - magyarán nem érzi meg azokat a csúnya zavarokat, mint a hagyományos izzó. De ha valaki pénz szűkében van én megértem, ha inkább egy 800-1000 forintos példányt vásárol - még így is jobban kijön, mintha hetente kéne veszegetnie a hagyományosokat. Ennek ellenére én azt mondom, hogy egyszer érdemes beruházni valami minőségibb 4-5000 forintos Panasonicra, mert a LED izzót azt kis túlzással tényleg egy életre veszi az ember.

2015. márc. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen izzok? Már csak azért is furcsa amit leirtál mert gondolom van TV-d és m,ás elektromos berendezésed is. Az elöbb kinyuvad ha nagyon ingadozik a feszültség. Mérd/méresd le a feszültséget, válassz jobb izzokat.
2015. márc. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
feszültség gond is lehet,
2015. márc. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!