Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Le fogok költözni vidékre...

Le fogok költözni vidékre (Orosháza) Budapestről. Szeretnék lakcímkártyát csináltatni, ami a vidéki címre szól. Meglehet ezt csinálni Budapesten valahogy? Ne keljen ez miatt leutaznom.

Figyelt kérdés
2015. ápr. 15. 18:49
 1/7 A kérdező kommentje:
pl. az ügyfélkapun keresztül van erre lehetőség?
2015. ápr. 15. 18:53
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Bármelyik okmányiroda megcsinálja .
2015. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Budapesten csak a saját kerületben lehet, vagy a központi okmányirodában. Kérdezd meg az orosházi önkormányzatot. Azt is igazolnod kell, hogy milyen címen laksz ott, saját tulajdonodban (akkor tulajdoni lap kell), valakinél (ekkor ő igazolja, hogy befogadott) stb. Nem vagyok benne biztos, hogy innen is meg tudod csináltatni. Azért kitartás, sok sikert.
2015. ápr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Majdnem biztosra mondom, hogy bármelyik okmányirodába mehetsz.

Az viszont garantált, hogy kell hozzá tulajdoni lap a vidéki lakról és ha nem te vagy a tulajdonos, akkor a tulaj aláírása is!


Úgy megy ez, hogy van egy űrlap, azt kell kitölteni, és azon kell a ház/lakás tulajdonosának is aláírnia... Szóval első körben szerezz egy ilyen űrlapot, jobb ha már úgy mész az okmányirodába, hogy az ki van töltve. Űrlapot szintén az okmányirodában vagy az önkormányzatoknál adnak...

2015. ápr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hármas voltam: én viszont biztosan tudom, hogy Budapesten vagy saját kerület, vagy központi okmányiroda (a gyereket a szomszéd kerületből elzavarták ezzel az indokkal).
2015. ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Csak annak a településnek/kerületnek az okmányirodáján tudsz bejelentkezni, ahová költözöl. 100%.

címkártya, kitöltött lakcímbejelentő lap, a tulajdonos vagy ha van haszonélvező, az ő aláírásával.

2015. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Akarommondani:

Ehhez kell: helyrajzi szám, (valahol tulajdoni lap is elég), érvényes személyi vagy útlevél vagy vezetői engedély, lakcímkártya, kitöltött lakcímbejelentő lap, a tulajdonos vagy ha van haszonélvező, az ő aláírásával.

2015. ápr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!