Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapest: a kerületeket...

Budapest: a kerületeket bemutatnátok pár mondatban?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, nem vagyok jártas a fővárossal kapcsolatosan, így szeretném megkérni, hogy aki igen, az leírná pár mondatban, hogy az adott kerületre mi a jellemző.(közlekedés, rendezettség, közbiztonság stb.)

Akár két részre bontva, úgy mint pozitív és negatív jellemzők, vagy csak pár mondatban a tapasztalataitokat.

Előre is köszönöm!



2015. ápr. 17. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Van konkrét kerület, ami érdekel?

Ez csak az én véleményem, de szerintem Budapesten a budai oldal sokkal jobb (I., II., III. egyes részei, XI. ott sem minden rész és a XII. kerületek), ha úgy tetszik, azt inkább a gazdagabb réteg fizeti meg, mivel drágábbak az ingatlanok.

A panelduzsungelekben rengeteg proli és csóró ember él, akár tetszik, akár nem, ez a valóság.

Budapest peremkerületei általában a legolcsóbbak, pont ezért ott él a legtöbb kisebbség, de a legdurvább a VIII. kerület, IX. kerület egyes részei, XX-XXI. kerületek (Erzsébet és Csepel). Ezekben a kisebbségek által belakott kerületekben borzalmasan rossz a közbiztonság is, napi rendszerességűek a lopások, rablások, testi sértések, aki teheti, menekül innen. Azt is tudni kell, hogy rengeteg kerület polgármestere igyekszik ezektől megszabadulni úgy, hogy "rehabilitálják" a kerületet, ledózerolják a gettókat és felajánlanak ezeknek a szerencsétleneknek más kerületben lakást, amit persze, hogy elfogadnak. Vannak olyan általános iskolák, ahol egy 30 fős osztályból 15-20 kisebbség. Amikor én voltam általános iskolás, az egész suliban volt max. 2-3.

A belváros (V., VI. kerületek) nagyon nagy a forgalom, elég hangos is, viszont mivel a turisták által kedvelt, ezért elég szépen kiépült és aránylag jó a közbiztonság is.

A peremkerületekből egyébként elég rossz a közlekedés, általában 50-60 perc, mire a belvárosba érsz. Reggel és délután a csúcsforgalomban bkv-val és autóval is nehézkes a közlekedés.

2015. ápr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kovpet ***** válasza:

Félig egyetértek az elsővel, de azért ez egy nagy leegyszerűsítése a valóságnak. Nem lehet kerületre lebontva ilyen kijelentéseket tenni, mert egy kerület nagy. Lehet 2-3 utca különbséggel két teljesen más a helyzet.


De ha már egyszerűsítünk, akkor: [link]


:)

2015. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat!

Elsőnek: Nincs konkrét kerület még a célkeresztben, mert egyelőre csak puhatolózom.Amit eddig ajánlottak itt-ott az a 11, 14, 15.Ezekben állítólag viszonylag normális az élet, és a közlekedés is jó.Tudnál mondani valami az Újpest, Kispest és Angyalföld hármasról?Ezekről nem igen hallottam még semmit.Kőbányát nem ajánlották, állítólag az is elég rossz környék.Egyébként köszönöm a tartalmas leírásodat!Ha még időd és kedved engedi, a feltett kérdésemre örömmel fogadnék választ!

Másodiknak:Igen, biztosan változik utcáról, utcára a helyzet, emiatt nem is kérem, hogy ilyen részletesen írjatok, csak nagyjából szeretnék egy reális képet kapni a kerületekről.

2015. ápr. 18. 09:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Újpest, Kispest, Angyalföld: ezeknek a kerületeknek is elég rossz a híre, pedig vannak kifejezetten elitebb részei is. Kerületeken belül is vannak nagy eltérések, mindenképpen érdemes lakásvásárlás előtt alaposan körülnézni, szomszédoktól, utcabeliektől érdeklődni, azok többet elmondanak és őszintébben, mint egy ingatlanos :)
2015. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!