Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy ideje nem szoktuk otthon...

Egy ideje nem szoktuk otthon levenni/levetetni a cipőt és a kinti papucsot, és nem látjuk, hogy több kosz lenne, ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár hétben, amióta jó idő van, és sokat vagyunk a kertben, feladtuk a szigorú papucs/cipő váltási szabályokat a házban, de ennek ellenére a heti takarításkor nem látom koszosabbnak a felmosóvizet, nincs több por a szemeteslapáton, meg amúgy se látszik meg a földön... most akkor mi értelme ennek az egésznek? Persze ha sár van kint, akkor levesszük, meg este már mindenki mezítláb van.
2015. ápr. 17. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi sem szoktuk mániásan levenni a cipőt, pláne hogy most már jó idő van, és szinte egész nap ki-be mászkálunk. Vannak, akik rettegnek a bacilusoktól, de én például a fűbe is simán lefekszem, és még élek, egészséges vagyok. Nem tudok olyan kórokozóról, amit az ember jellemzően a cipőjén vinne a lakásba, és attól betegedne meg. Esetleg ha kúszó-mászó csecsemő van a családban, akinek két percenként a szájában landol a keze, akkor érdemes odafigyelni, de egyébként felesleges ráparázni.
2015. ápr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Lehet mert mostanában nem esett az eső :D ,de szerintem ahol szőnyeg van ott le kell venni a cipőt.És sajnos sok olyan ember van aki vendégségben sem veszi le a cipőjét és össze tapicskolja a lakást.Mert ,hogy otthon is úgy mászkál.....
2015. ápr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

2. Idegen helyen természetes, hogy nem veszem le a cipőmet, és nem mászkálok mezítláb! Ezt csak a lusta, illemet nem ismerő háziasszonyok várják el.

Otthon sem vesszük le, ha csak nincs sár.

2015. ápr. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
82%

Otthon sem veszed le? Elegge egeszsegtelennek tartom, de tudod. Nem minden igaz amit az amerikai filmekben latni, ahogy ez sem. Otthon nem cipoben vagyunk, es az agyra sem fekszunk fel cipoben.

Masreszt, mi az hogy illemet nem ismero? :D nem is hallottam meg ilyet, hogy "cipovel osszeganyolni mas lakasat" egy illemszabaly lenne! Kifejezetten udvariatlansagnak tartom, ha vendegsegbe mesz ne gondold mar azt hogy egybol gombas lesz a labad ha zokniban jarkalsz. Jobb vendegsegeknel egyebkent kerdezik, hogy papucsot adhatnak-e, na ez mar illem.

Es miert lenne lustasag? Manapsag mar a nok is dolgoznak, es altalaban ok csinalnak mindent otthon, mivel a ferfiak azt hiszik, csak az a dolguk, hogy munkaba menjenek. Hidd el faraszto lenne minden nap kitakaritani egy egesz lakast, csak mert egy bunko vendeg nem hajlando levenni a cipojet. Persze, meg kell lenni az alap higienianak, de ez nem azt jelenti, hogy naponta nagy takaritast kell vegezni.

2015. ápr. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok sehol nem egyformák. Én szeretem, ha a földről is "enni lehet" olyan tiszta. Ezért a kinti cipőt levesszük, akár az utcáról jövünk haza (köpet, kutyaxar, stb.) akár a kertből jövünk be (trágya, rovarpeték, stb.)

Amúgy nem vagyok tisztaságmániás, de a család minden tagja úgy lett nevelve, hogy őrizzük meg a tisztaságot.

Nálunk a higiénéhez az is hozzátartozik, hogy vigyázunk az ovis korú gyerekekre, akik sokat mászkálnak még a földön. Szóval kinti cipőben mi nem mászkálunk bent.

2015. ápr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!