Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri e elektromos fűtőtestet...

Sniki23 kérdése:

Megéri e elektromos fűtőtestet használni? Beépítettük az erkélyt. Ami 15nm. Teljesen körbe lett szigetelve, műanyagablak. Gyerekszobát csináltunk belőle, de a fűtés még nincs kiépítve. Mi lehet a legjobk megoldás?

Figyelt kérdés
Mivel a lakás konvektoros,így arra gondoltunk,hogy a mika nevű vízteres parapettes minikazánra lecseréljük az egyik konvektort és kiépítjük abból a radiátort, viszont elég költséges és,ahogy olvasgatunk utána megoszlanak a vélemények. Én arra gondoltam,h.ha nyitva lesz úgyis az ajtó megy elég meleg ??esetleg,akinek van tapasztala ebben? Tudna tanácsot adni? Esetleg más ötlet? A konvektor az nem jó oda/ helyhiány miatt/
2015. ápr. 26. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha csak erről az egy helyiségről van szó, a többi helyiség miatt úgyis kap valami fűtést és jó a szigetelés, én az elektromos fűtést választanám, hisz azt nem kell kiépíteni s kiegészítésnek megfelel. Valószínűleg kelleni fog, könnyen lehet, hogy a nyitott ajtó nem elég, de igen sokat jelent, nálunk legalábbis van helyiség (a fürdőszoba, ráadásul a ház északi sarkán :D viszont extra szigeteléssel), amit szinte sosem fűtünk, csak az ajtaja van nyitva. De nálunk tényleg egész jó a szigetelés, egy gyöngébbnél sokkal kevesebbet ér a nyitott ajtó s a benti hőmérséklet is számít.
2015. ápr. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk az egész lakásban elektromos fűtés van, adax fűtőpanel.


Konvektoros fűtéssel tudom összehasonlítani.


Az előző két lakásunk (amik méretre megegyeztek 34 és 36 m2-esek voltak) közül az egyikben konvektor a másikban fűtőpanel volt. Havi öszreszi tekintetében nem volt különbség a két lakás között. Tény nálunk a konvektor és a panel is csak napi pár órát ment, nem is volt soha 30 C a lakásban. Mindkét lakás a második világháború után épült téglalakás volt.


Mivel designra a fűtőpanel nekünk jobban tetszett, így a mostani lakásunkhoz is azt választottuk. Ebben a lakásban még nem használtuk, mert csak a hétvégén költöztünk be. A korábbi jó tapasztalatok alapján szerintem jó választás volt.

2015. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!