Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miskolcon hol tudnék fafaragás...

Miskolcon hol tudnék fafaragáshoz jó minőségű vagy pontosan ezzel foglalkozó késeket, bicskákat vásárolni?

Figyelt kérdés
Googlebe keresgéltem már, de nem nagyon találtam semmit viszont nagyon elkezdett érdekelni és hobbim sincs igazából... Már csak erre használatos eszközre/eszközökre lenne szükségem. Ha nincs, nagy áruházban (obi, praktiker) van?

2015. máj. 23. 16:19
 1/7 infomoly válasza:

A Google-ben én ezt a kettőt találtam, ami szerintem minőséginek számít, de egy fafaragó biztos jobban tudja. Szerintem keress neten miskolci fafaragót vagy a Meskán és kérdezd meg tőle, ő hol veszi. Van fafaragó ismerősünk Nyíregyházán, aki maga csinálja a késeit, lehet, hogy Miskolcon is van, aki készít szerszámokat. Szerintem az OBI, Praktiker minőségben alul marad, de lehet, hogy rosszul tudom.


[link]

[link]

2015. máj. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt a kettőt én is megtaláltam, de az egyik még fejlesztés alatt áll a másik pedig jó lenne, ha nem 2000 ft lenne a postaköltség..
2015. máj. 24. 19:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagy áruházakban ha találnál valamilyen készletet, akkor semmiképpen ne vedd meg, mert pénzkidobás lesz! Még hobbi célra gyakorolni sem alkalmasak. A fentebbi linken látható Ambrus Aladár-féle vésők, kések pedig megérik az árukat, még postaköltséggel együtt is, jelenleg Magyarországon nem is tudok más olyan gyártót, akinél ilyen minőségben elérhető lenne faragószerszám. Nekem van ilyen készletem, és van gyári Stubai készletem is, mindkettővel dolgozom, és a használat során úgy tapasztaltam, hogy nem rosszabb ez sem, mint az osztrák nagynevű cég termékei.
2015. máj. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, látom tényleg nagyon jó árban vannak viszont nem értem a postaköltség miért kerül 2000 Ftba. Hány kiló az a kés?Különben nagyon jó még a vezeték nevem is bele lenne írva a nyélbe, én is Ambrus vagyok. :)
2015. máj. 24. 23:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahányféle kés, illetve véső kell egy fafaragónak, gondolom faragószerszámot, biztosan nem egyet rendelsz. Én össze szoktam várni 8-10 db-ot, amire szükségem van, és egy piszokkal megrendelem. A postaköltség ugyanannyi. De az is megoldás, hogy amikor valami miatt Budapesten jársz, beugrasz a mesterhez, mert lehet nála háznál is venni szerszámokat. És akkor nincs postaköltség sem, valamint kézben tartva tudod megnézni és kiválasztani a legmegfelelőbb szerszámot.
2015. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy darab kést szerettem volna rendelni, már azért hogyha még sincs megfelelő kézügyességem a dologhoz ne bukjak 20ezret hanem max 2-3-4 ezret viszont sikerült kikerülnöm a házhozszállítási díjat, így lesz Ambrus Aladáros íves késem gyorsacélból, ha minden igaz jövőhéten.
2015. máj. 29. 23:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy késsel semmire nem mész, azzal csupán néhány műveletet fogsz tudni csinálni. Szerintem keress meg egy fafaragót, és nézd meg munka közben. De a neten is, ha körülnézel, itt pl. vannak fényképek a szerszámokról is:

[link]

2015. máj. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!