Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Makett ház készités?

Makett ház készités?

Figyelt kérdés
Kipattant a fejemből az az ötlet, hogy milenne ha ilyen makett házakat csinálnék fából, hobbiból. vennék nagy fa lapot, megtervezni, rárajzolni az elemeket, s kivágni. Milyen gépek vagy mi szükséges hozzá ?
2015. máj. 25. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Dekopírfűrész, csiszolópapír, tapétavágó, faragasztó... De lehet kombinálni műanyag lapokkal is.
2015. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
faragasztó helyett nemlehet valami más mondjuk palmatex ami gyorsan szilárdul ? na és dekopirfürésznél milyen vastagságú legyen a fürészfej ? vagy ez nincs igy megszabva ? úgyértem hogy ha ilyen igényesebb részeket vágok körbe.. vagy esetleg ilyen U alakú kézifürész
2015. máj. 25. 21:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Az igényesebb részekhez kéne a sniccer vagy a műanyaglemez, de ez azt jelenti, hogy 2 mm-nél nem lehet vastagabb az anyag. A fő tartók lehetnek vastagabbak is. Mivel úgyis le kell a végén esteni, így bármit felhasználhatsz, még kartonpapírt is vagy vastag fagyis dobozt. A dekopírba a legsűrűbb fogazású, szűk vágó kell, de ezt is csak a nagy darabok kivágásához. A Palmatex is jó, csak kicsit büdi folyamatos ragasztgatásoknál és nem lehet szépen elcsípni, ráfolyhat nem kívánt helyekre és mindig le kell zárni, mert a tubusos utánfolyik. Bár polipropilénen kívül a műanyagoknál kelleni fog. A PP nem jó makettekhez, mert elolvad a ragsztótól.
2015. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdés mekkora és milyen célú makettházat akarsz. Mert erre van balsafa 1-2mm vastagságtól 0,5cm-ig is, könnyen vágható.
2015. máj. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hmm éértem. balsafa az tényleg nem hülyeség. Hát igazából kezdő vagyok ebbe a témába meg még nem csináltam ilyet. illetve mikor gyerek voltam akkor ilyen kis makett repülőket ragasztottam össze. De most elgondolkoztam ezen, hogy szabadidőbe jó elfoglaltság lenne, na meg ezzel is gyakorolni hogy egyre jobb legyen a tudás, precizitás. És hát méretekről.. úgy olyan 15-30/40 centin gondolkozom legalább is először. hogy olyan méretekbe,magasságba épitkezzek. vastagságba meg nemtudom még.. 0.5-1 centi. Vagy mi az ideális vastagság ehhez ? Müanyag, kartont nem tennék bele, csak fából csinálnám.

úgy gondoltam, kezdetnek vennék mondjuk 1x1 méter falapot, arra rárajzolni, kimérni az elemeket, s azt körbevágni.

2015. máj. 26. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!