Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nálatok hány fok van a lakásba...

Nálatok hány fok van a lakásban? Egyedi fűtésűek mikor kapcsoltátok le a fűtést?

Figyelt kérdés
Én május elején kapcsoltam át nyári üzemre (csak vízmelegítés), jó darabig tartotta a "szokásos" 22-23,5 fokot. Az utóbbi napokban lesesett 21-22-re. Megjegyzem: nincs külső szigetelés, csak a nyílászárok szigetelése, javítása, cseréje. Illetve hosszabb szellőztetés csak 20 fok felett.

2015. máj. 28. 17:46
1 2
 1/15 anonim válasza:

nálunk 18-20 fok van a szobában, konyhában kicsit több 21-22

jelenleg,

de ez attól is függ, h kint milyen meleg/hűvös van

fűteni már nem nagyon fűtünk, még nem kapcsoltuk át nyárira a kazánt, mostanában, amikor kicsit hűvösebb volt, feltekertük a fűtést picit, éppen hogy fűtött, fél órára fürdés előtt

de amúgy nem fűtünk, egész nap nyitva van az ajtó-ablak, most is :)

kazán átkapcsolása nyárira várhatóan hamarosan, időjárás függvénye, de amúgy sem fűt ha nem tekerem fel :)


én a meleget nem szeretem a szobában, nem lehet aludni ha meleg van, és szeretek a jó meleg takaró alatt lenni a párommal alvásnál (meg szexnél :), még ha nincsen is annyira hideg


meg én olyan vagyok hogy inkább fázni szeretek mint hogy nagyon melegem legyen vagy izzadjak

2015. máj. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi március közepe óta nem fűtünk. D-i fekvésű lakás, legfelső szint. Mostanában non-stop nyitva volt az egyik ablak, csak ma hajtottam be, mert a napokban azért annyira nem volt meleg.
2015. máj. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Idén sokáig fűtöttünk, április 11-ig (tavaly március közepéig). Most 20 fok van mindenütt, a szobámban szinte egész nap nyitva van az ablak, szeretem a friss levegőt.

Télen 19 volt fent, lent kicsit kevesebb. Ha fáztam, akkor fent is felkergettem 20 fokra, de fölötte már nem érzem jól magam télen.

Jól szigetelt a ház és villannyal fűtünk.

2015. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23 fok van. Déli fekvésű, jól szigetelt. Fogalmam sincs, mióta nem fűtünk, de már hetek óta nem megy. Talán április eleje óta.
2015. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

a vejemnél viszont meleg van egész télen, amíg fűtés van, még amikor kint -10 fok van akkor sem megy nála +25 alá, panelban lakik, gyakran megyek hozzá a "trópusokra"


ennek az oka az, hogy a lakása a kazánház felett van, több melegvíz cső, fűtőcső megy át a lakásának falain felfelé


mondanom sem kell, hogy természetesen egyáltalán nem fűt, megteszi neki azt a kazán a pincében

2015. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Gáz-, villany számlából csak látjátok, hogy mióta nem megy.

Áprilisban nálam még néha bekapcsolt, s a termosztáton látom, hogy most is fűteni "szeretne" - nejem fázós, de holnapig csak kibírja 22 fokon (holnap elvileg 23 lesz + napsütés).

2015. máj. 28. 23:22
 7/15 A kérdező kommentje:

3-as:

Villannyal fűteni nem drága egy "kicsikét"?

(Még ha jó is a szigetelés.)

2015. máj. 28. 23:26
 8/15 A kérdező kommentje:
Ismerősömnél van hőtárolós villanykályha éjszakai áramról (akkora, mint egy szekrény), de nincs elragadtatva a számlától...
2015. máj. 28. 23:31
 9/15 anonim ***** válasza:

Nincs más opció, itt nincs gáz, messze vagyunk a településektől. De nem olyan drága, valami 11 ezer a havi átalányunk és minden villannyal megy, még a víz is a kútból. Fával pedig nem könnyű picit fűteni, márpedig egy jól szigetelt, jó hőtároló tömegű háznál viszonylag kevés fűtés kell. A villany kényelmes és tiszta, nekünk megteszi. A múlt előtti enyhe télen 60 ezer volt a fűtés és melegvíz együtt (persze a teljes fűtésszezonra), a mostanira nem emlékszem, az több volt.

Lehet, hogy hamarosan veszünk egy jó klímát, meglenne az előnye, jóval 100% fölötti hatékonyság megfelelő feltételek esetén, párátlanítás, s hűt is...

2015. máj. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ja, nálunk is vezéreltről megy a dolog. Hőtárolós nekünk felesleges, most azért, mert tizenpár órán át szinte nincs fűtés, nem lesz jelentősen hidegebb.

S eredetileg hővisszanyerős szellőztetőt akartunk, csak eddig nem volt rá pénz... Azzal jobb lenne a helyzet s frissebb a levegő...

2015. máj. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!