Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakás tulajdonrészesként ki...

Lakás tulajdonrészesként ki lehet-e tenni egy nem tulajdonrészes lakót a lakásból a másik tulajdonrészes beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés

Lehet-e valamire hivatkozni, hogy ugyanabban a lakásban nem tulajdonrészes lakót ki lehessen tetetni egy olyan személynek (nagykorú) aki az adott házból tulajdonrészes (2 tulajdonrészes van összesen) ugyan, de a kisebbik tulajdonrészes és a másik tulajdonrészes nem egyezik bele ebbe? A nem tulajdonrészes lakónak (nagykorú) van másik bejelentett lakóhelye.


Ha valamit kihagytam ami szükséges a kérdés pontos megválaszolásához, akkor kérem, ezt tudassátok.


(Ha rossz kategóriába tettem volna (kiíráskor Otthon, Egyéb kérdések) Elnézést kérek, de nem gondoltam úgy, hogy van erre megfelelőbb kategória)


2015. jún. 5. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:
ha nincs állandóra bjelentve, igen.
2015. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Talán még itt lehetett volna megkérdezni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog


Milyen jogcímen van ott a kiteendő lakó? Fizet, vagy nem? Be van jelentve, mint tartózkodási hely (ideiglenes cím)?

Ezek még belejátszhatnak a válaszba.

De szerintem az új PTK szerint is az egész lakást csak a tulajdonostársak 100 %-ának beleegyezésével lehet használatba adni, azaz ha 1 %-od van csak, már akkor is megvétózhatod.

(5:80. § [Rendelkezési jog a saját tulajdoni hányaddal]

Saját tulajdoni hányadával a tulajdonostárs jogosult rendelkezni.)

Más a helyzet, ha mondjuk korábban megegyeztetek szóban vagy írásban, hogy ezeket a szobákat te használod, amazokat a másik tulajdonos. Mert akkor az ő részét kiadhatja.

2015. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!