Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Alföldön, síkságon élők,...

Alföldön, síkságon élők, nektek nem hiányzik a hegyek látványa?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon hiányzik, legalább lenne egy kis dombocska a város szélén ahova fel lehetne menni nézni a tájat.

Ehelyett csak a sík mező, meg a szántó földek amíg a szem el lát.



2015. jún. 16. 21:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem hiányzik. De van rokonom, aki hegyvidéken lakik és ha itt van, éppen azt élvezi, hogy nincsenek hegyek, és messzire el lehet látni.
2015. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Alfoldrol szarmazom, most is siksagon elek, soha eszembe sem jutott hogy hegyeket akarok latni :)
2015. jún. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Nekem sokszor nagyon is hiányzik. Igaz, hogy fárasztó a hegyi terep, de megéri a látványért, a különleges természeti adottságokért, az élővilágért és a friss levegőért.

Soha nem értettem azokat, akik tengerparton szeretnek nyaralni.

2015. jún. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
40%
Magyarországon aztán olyan igazán hegyes vidék nincs is. Inkább csak dombos. Én is dombságban élek, de egyszer tök jó lenne úgy biciklizni vagy futni, hogy nem kell dombokat mászni :D
2015. jún. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Ez érdekes, mert évtizedekig az Alföldön lakva nagyon szerettem a síkságot, bár a hegyet is, egzotikus volt számomra.

Felkerültem Budapestre, most pedig a Bakony szélén lakom. Hiányoznak a hegyek, elég lenne nekem 2-3000 méteres is, de nincs... :D Az idő sem segít, állandóan szeretnék hegyes tengerparton lakni. OK, itt van tó és dombocskák, szép hely, túlélem, de azért a hegyek, mmmmm...

De amúgy a meredekség számít nagyon, nem a magasság. Nem baj, ha kicsi egy hegy, ha remek róla a kilátás. Egy magasfennsíkkal pedig ugyan sokat érnék, ha nem látok le róla.

Viszont a hósipkás hegyekre kilátás nagyon látványos...

2015. jún. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

#3: Kefalónián nyaraltam egyszer. Tengerpart és hegyek... Jó, nem nagyok, az egész sziget kicsi, de azért nekem elég volt. Határozottan hegyes volt a vidék, a tengerpart közelében is.

Kedvenc kombóm...

2015. jún. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
64%
A feleségem gyimesi,így évente többször is járunk a Gyimesekbe.Csodálatos vidék!Így pont egyensúlyban van a síkság és a hegység.
2015. jún. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

Mindenkinek az hiányzik, amit megszokott. Ezek szerint te hegyes vidéken éltél sokáig.

Én az alföldön nőttem fel, nem hiányzik a hegyek látványa, én ezt szoktam meg...

2015. jún. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%
Én is az Alföldön élek, mindig is itt éltem, de még sosem jutott eszembe, hogy hiányozna a hegyek látványa. NEm is hat meg, megmászni sem akarom, fárasztó, balesetveszélyes. Nagyon sokat buszozok, 20 éve nézem ugyanazokat a szántókat nap mint nap, de szeretek kifelé bambulni a busz ablakán, nem unom meg a "tájat".
2015. jún. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
Nem
2015. jún. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!