Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházi közös képviselő...

Társasházi közös képviselő jogai a lakókkal szemben? Folyt.

Figyelt kérdés
Érdekelne a véleményetek, hogy a közös képviselőnek jogában áll-e egyedül összeállítani a Müködési Szabályzatot és a Házirendet? Úgy tudom, hogy a lakókkal közösen kell a tervezetet összeállítani és amennyiben egyetértenek akkor szabad véglegesíteni!
2015. jún. 21. 14:02
 1/4 anonim válasza:

Én még nem láttam társasházat, ahol a tulajdonosok összeültek volna és átbogarászták volna a társasházi törvényt, hogy minek kell kötelezően benne lenni az SZMSZ-ben, házirend, hogyan nézzen ki és hosszú napokat töltöttek volna azzal, hogy a lehetőségeket végigrágják és kialakítsák a végső formát.


Az életszerű az, hogy a közös képviselő hoz valami mintát/tervezetet és azt abban a két-három pontban módosítja a társasház amivel nem ért egyet.


Nem a lakókkal kell bármit is egyeztetni, hanem a tulajdonsokkal. Aprónak tűnő, de nagy különbség.

2015. jún. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A társasházi közös képviselőt a tulajdonosok fizetik, a társasház alkalmazottja. Azt teszi, amire a munkaköri leírása kötelezi, és amivel a tulajdonos társak megbízták. Egy társasházban nem lakók, hanem tulajdonosok vannak. Ha a tulajdonosok nem képesek megírni az SZMSZ-t, vagy a házirendet, kiadhatják a közös képviselőnek ezt a feladatot. De mindezeket a közgyűlésnek kell elfogadnia természetesen. Ezen a közgyűlésen bárki tehet észrevételt és kiegészítést...
2015. jún. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igy értettem én is, azért irtam lakókat, mert már több van, mint tulajdonos, aki ott lakik.

Akkor összevetve az lenne a kérdésem, hogy milyen jogai vannak a tulajdonosokkal szemben? Önkényeskedhet-e, egyedül a közös képviselő, a saját szája ize szerint összeállíthatja-e a SZMSZ-t, a Házirendet stb.? Nálunk az utóbbi időben semmihez nincs jogunk, sem beleszólásunk!!!!

2015. jún. 22. 11:31
 4/4 kovpet ***** válasza:
Ha nem jól teszi a dolgát, akkor váltsátok le.
2015. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!