Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Klímával fűteni?

Klímával fűteni?

Figyelt kérdés
Tudom most nyár van,de ha minden igaz betudom köttetni a klímát.Na most nálam elég drága tartályos gázzal való fűtés megoldott,viszont ugye légkondival fűtenék,ami inverteres,összesen 4 lenne belőle,+ van egy kandalló.Szerintetek kandalló+légkondival olcsóbban ki lehet jönni,mint ezzel a drága tartályos gázzal?
2015. júl. 2. 09:48
 1/3 anonim válasza:
0%
Szerintem nem. A klímák zabálják az áramot. Illetve igazán hatékony fűtési teljesítményre szerintem nem képesek
2015. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kandallóval fatüzeléssel kb. a vezetékes gáz feléből lehet kijönni. A tartályos gáz árát nem tudom.


Egy helységet én is fűtök klímával, a drágábbakkal már lehet, a gagyibbak csak 0, -5 fok külső hőmérsékletig tudnak fűteni, hiába van ráírva hogy hűtő-fűtő behalnak. A hőmérséklet csökkenésével ráadásul csökken a hatásfoka, szóval jó ötlet ilyenkor kandallóval segíteni.


Illetve lehet kérni a klímára fűtés üzemmódhoz H tarifát (ha megfelelő a jósági tényezője), nekem is ilyen van, meg kell nézni az áramszolgáltató oldalán, úgy emlékszem 30% kedvezmény van az áramból, ami nem kevés hosszú távon. Viszont kell egy másik villanyórát felrakatni ami költség.

2015. júl. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%
Cáfolnám, hogy a klíma zabálja az áramot. Főleg az inverteres nem. Hőszivattyús elven működnek - még üzletközpontokat, csarnokokat is fűtenek így csak nagyobb és nem levegő-levegő rendszerekkel de az elv ugyanaz -, az enyémnek 3,7 -szeres a jósági tényezője. Új ingatlanban már be se vezettetném a gázt, az árából megcsináltatnám hőszivattyúsra.
2015. júl. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!