Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit fogyaszthat egy...

Mennyit fogyaszthat egy őrlángos gázkészülék, ami folyamatosan, télen-nyáron üzemel? Valaki lemérte már esetleg?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk folyamatosan ég. Mi főzésre és fürdésre használjuk és havonta 4000-et fizetünk. Szerintem nem sok.
2010. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igen.

De ebbe ugye benne van a főzés meg a melegvíz készítés. Csak az őrláng mennyit fogyaszthat?

2010. márc. 3. 18:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem sokat. Ha azt veszed hogy állandó ki be kapcsolás miatt elromló alkatrészt kell javítattni. Gondold el egy nap annyiszor ki be kapcsolod ahányszor kell víz?Én egyszer kikapcsolgattam nyári időszakban semmit nem takarítottam meg.
2010. márc. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, de az újabb készülékeknél nem neked kell kikapcsolni, aztán begyújtani a lángot, hanem automatikusan csinálja.

Egyébként azért kérdeztem, mert az egyik gázkészülékeket gyártó cég azt állítja, hogy évente 18000Ft-ot lehet megtakarítani csak azzal, hogy nem őrlángos a készülék. (Tavalyi gázárral számolva.)

Nálunk két őrlángos készülék van, a kazán és a vízmelegítő. Mondjuk a kazán értelem szerűen csak a fűtési időszakban megy.

Én ezt a 18000Ft-ot egy kicsit túlzónak tartom. Ez havonta 1500Ft. Ez több, mint a 100nm-es ház teljes fűtés és melegvíz előállítási költségének 10%-a.

2010. márc. 3. 20:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyszer mi 300L/napfogyást mértünk,de mérd le hogy pl este10-től reggel 6 ig mennyit fogyaszt az a készülék ami csak őrlángon megy.
2010. márc. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké. Ez jó ötlet, köszönöm. :)
2010. márc. 8. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!