Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Önmagában a salétromsó is...

Önmagában a salétromsó is ártalmas az egészségre? Vagy csak a penész és egyéb gombák, amelyek a nedves, salétromos falak következményei?

Figyelt kérdés
Régi házat vettünk meg, természetesen utólag derült ki, hogy gond van a téglákkal. Egyelőre csak annyi pénzünk volt, hogy belül injektáltattunk szigetelőanyagot és párologtató vakolatot ill. festéket tetettünk fel. Penész így csak a hőhidaknál jelenik meg, leginkább télen, ezeken a helyeken rendszeresen hypózzuk a falat. Tudjuk, hogy a valódi megoldás a jó szigetelés lenne, de erre most sajnos nincs pénzünk. A kérdésem lényege az, hogy önmagában az ilyen vacak téglák okozhatnak-e egészségügyi gondot?
2015. júl. 13. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Kálium nitrát főbb veszélyei: oxidáló. Lenyelve, belélegezve vagy a bőrön át felszívódva ártalmas. A bőrt és a szemet irritálja.
2015. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem ha egy szigetelési módszer tökéletes akkor minek a párologtató vakolat. Mert ha jó a szigetelés nem vizesedik a fal és nincs mit párologtatni. Ha most csináltattátok és frissen van vakolva kell vagy két év hogy meglássátok jól sikerült e . Ha nem kb akkorra fog újra rendesen látszódni a probléma. Ha jó akkor meg attól a kis penésztől nem lesz bajotok főleg ha rendben tartjátok. Nálunk is van penész pedig jó az alsó szigetelés csak az építőanyab salak blokk külső szigetelés meg nincs.
2015. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amikor a kőművesek leverték a vakolatot, a téglák nagyon vizesek voltak. Beinjektálták a szigetelő anyagot, hogy a talajból több víz ne kerüljön a téglákba, de a már a téglákban benne lévő víznek ki kell párolognia a falból, nem lehetett olyat tenni rá, ami lezárja és nem páraáteresztő.


azt tudom, hogy a karbantartott penészesedéstől nem lesz különösebb bajunk, engem az érdekelt volna, hogy maguk a salétromos téglák, amelyek a falban vannak, okozhatnak-e egészségügyi gondot.

2015. júl. 14. 22:26
 4/4 anonim ***** válasza:
És a kérdésedre az első válaszomban meg is feleltem. Igen.
2015. júl. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!