Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » S. O. S.! Vezetékes telefont...

S. O. S.! Vezetékes telefont ha lemondtuk, de a vonal megmaradt és elköltözünk, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Van egy vezetékes telefonunk. Kb.5 évvel ezelőtt lemondtuk,vissza is lett adva a készülék. A vonal megmaradt,mert az ki van fizetve.A telefonkönyvben még benne is van a számunk. Tehát: családtagtól kaptunk egy használt készüléket,amit ha bedugunk,minket hívhatnak a vonalon,mi ugye nem tudunk telefonálni róla. A kérdés: ha elköltözünk,mi a teendő?? Mivel ugye már lemondtuk...
2015. júl. 17. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha lemondtad a vonalat, akkor azon teged nem lehet hivni, mert a vonalat elvileg kikapcsoljak a kozpontban.


Menj be a helyi szolgaltatohoz, es tisztazd a kerdest veluk, Lobogtasd azt a papirt, amit akkor adtak, amikor felmondtad a szerzodest (pontosabban a visszaigazolast, hogy tenylegesen megszunt).

2015. júl. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lemondásról van "papír",fizetni nem fizettek érte...ennyi. Ha a számot lehet hívni,az a szolgáltató "sara",nem kell vele foglalkozni. Örölj neki.

Mi is így jártunk,szerintem még most is benne vagyunk a tel.könyvben de már vagy 15 éve nincs is telefonunk. Minket csak kb másfél évig "egyirányúsítottak" azaz hívhatók voltunk. Idősebb rokonok,akiknek csak madzagos telefonjuk volt,azon hívtak,nekis sokkal olcsóbb volt,mint a mobil.

Azt azért nenm értem,hogy a vonal hogy hogy lett kifizetve???

2015. júl. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is üti egymást, hogy "lemondták" a vonalat meg kifizették.
2015. júl. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat! Amikor be lett kötve,megkérdezték hogy meg szeretnénk-e vásárolni a vonalat..úgyhogy ki lett fizetve. (Úgy tudom nem volt egy olcsó dolog,anyumék intézték.) Amikor pedig le lett mondva,csak a telefonkészüléket kellett leadni. Ráadásul papírt nem adtak róla,amikor lemondtuk!! Azóta már nincs itt telephelye a cégnek, ráadásul amit találtam Róluk elérhetőséget,azt sem tudom elérni.. Persze,örültünk neki,mert nekünk is van olyan családtag,aki azon hívott,mert így olcsóbb volt neki. De ugye most elköltözünk,és a telefonkönyvben is benne van még ez a szám. Kíváncsi vagyok,ha nem tudjuk őket elérni,lesz e ebből később probléma...
2015. júl. 17. 15:28
 5/9 anonim ***** válasza:
A vonal leszerelése kölséges lenne a szolgáltatónak, azért nem szokás azt megtenni. Ha valakinek galibáz, majd leszereli. A vonal már nem él, arról hívni és hívást fogadni nem lehet. Ha az új tulaj esetleg szeretne egy vonalat, neki egy újat húznak és az öreg marad az útódok emlékezetére.
2015. júl. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Épp ez az...hogy még a mai napig lehet hívást fogadni!

Szerintem a szolgáltató-amelyik már nincs is- "elfelejtette" lekapcsolni.

Ne törődjetek vele,fogadott hívás az nem szolgáltatás,azért soha nem kérhetnek pénzt.

Vagy az új helyre kérjétek át,ami költségekkel(és hűségidővel)jár,vagy mondjátok meg az új tulajnak a számot,hát ha jó lesz neki valamire.

A telefonkönyv az más tészta,azt--ha nem akarjátok,hogy szerepeljetek benne--írásban mondjátok le a könyvet kiadó társaságnál...bár trehány egy banda,mi 2~3x kértük,azután ráhagytuk. Délután megnéztem,még mindig benne vagyunk.

2015. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Mi is arra jutottunk,hogy írunk levelet,aztán töröltetjük a telefonkönyvből...kíváncsi leszek,hogy felfogják-e, de egy próbát megér! Még egyszer köszönöm a segítséget, legalább megnyugodtunk! :)
2015. júl. 20. 21:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Annyit segítenék a tisztánlátás érdekében, hogy nagyon régen, a rendszerváltás előtt egy telefonigénylés után több évig kellett várakozni, amíg megkaptad. És a vonal kiépítéséért több 10 ezer forintot kellett fizetni (tulajdonképpen az előfizetővel a kiépítés költségét megfizetttették, az az ő drótja).

Esetleges lakáseladásnál ezt a telefonkiépítési összeget akkoriban a tulajnak a vonal lemondásakor visszafizették, és az új tulajdonosnak újra eladták jó pénzért.

Aztán a rendszerváltással és a nyílt piaci versennyel ez a gyakorlat megszűnt.

Sokan olyan idős telefontulajdonos van ma, akinek még megvan a régi 30-40 éves papírja, hogy 50 ezer forint volt a telefonbekötés, és ezt az összeget a szerződés szerint ő visszakapja, ha a vonalat leadja.

Más kérdés, hogy vajon lehetne-e érvényesíteni ezt a szerződést...

2015. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Óh,köszönöm szépen,de azóta sem tudjuk felvenni Velük a kapcsolatot...
2015. júl. 22. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!