Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen engedélyeket kell...

Rigó Béla kérdése:

Milyen engedélyeket kell kérnem és hol, hogyha szeretnék itthon tüzijátékozni?

Figyelt kérdés

2015. júl. 26. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

ha hivatalos üzletben veszed meg, felvilágosítanak.

2015. júl. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kat.1 valamint kat.2-es termékeket használsz, akkor semmilyen engedély nem kell. A legtöbb termék kat.2-be sorolható, szóval 99% hogy nem lesz szükséged engedélyre. Ha meg nagyon komoly tüzijátékot akarsz (ha hívsz pyrotechnikust) akkor majd abban ő segít.
2015. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a média által hangoztatott "csak szilveszterkor lehet legálisan tűzijátékozni" teljesen hamis?

Én is bedőltem?

2015. júl. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 Valószínűleg bedőltél igen :D

Gyakorlatilag, ami kereskedelmi forgalomban szabadon kapható (pyroshop) az használható is. Ugye ez a kat 1. valamint kat 2-es termékek. Szilveszterkor még erre jönnek a Kat 3-as termékek. Azokat dec 31-én fel kell használni.

Ami azt jelenti, hogy az apró tüzijátékok, gyakorlatilag az összes MO-n kapható rakéta, a kicsi, és közepes méretű (nagyjából 30mm-ig, 100 lövés alatt a legtöbb) még a 2.-es pyrotechnikai osztályba tartozik, ami azt jelenti, hogy 1Kg nettó hatóanyagtartalomig (magánszemély által) tárolható, valamint szabadon felhasználható.

Gondolom 10 óra után már ez is csendháborításnak számít, de magáért a használatért nem szabhatnak ki bírságot.

2015. júl. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért este egy tűzijáték alkalmazásáért érdemes önkoriba bejelenteni . Sőt, egy kulturált ember még a szomszédoknak is szól.
2015. júl. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd, én még egy kerty szalonnasütés, beszélgetés előtt is szólok a szomszédoknak, ha az nem fejeződik be este 8-ra, hanem esetleg 9 vagy 10 órára.

De én abban a hiszemben éltem, hogy egy kis 8 lövéses mini tűzijátékot is csak szilveszterkor puffogtathatok el. Mivel például már augusztus 20-án este 9-kor is tök sötét van, nem este 10 után akarok én csendet háborítani, hanem sötétedéskor lőnék fel egy mini tűzijátékot a kisfiam szülinapján. [Szilveszterkor imádja. Akkor is vacsora után lőjük.]

2015. júl. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 PyroMágus válasza:
Nyugodtan tuzijatekozz:)
2015. júl. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!