Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a különbség a csatorna és...

Mr.Z85 kérdése:

Mi a különbség a csatorna és az emésztő között?

Figyelt kérdés
2015. júl. 30. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

A csatorna átszövi a települést, az utcákon megy, a föld alatt. Rá kell kötnöd, és utána fizetni a csatornadíjat. A szennyvizet elvezeti a szennyvíztelepre, ahol azt fertőtlenítik, kezelik.


Az emésztő a kert egy eldugott részében lévő gödör, ahova a házból van kivezetve a szennyvíz, szintén a föld alatt egy csövön. Rosszabb esetben egy igazi ásott gödör a földben. JObb esetben betonozott, nekünk ilyen van, bár mi sosem hívtuk emésztőnek, hanem aknának.

Ilyen esetben nem fizetsz csatornadíjat, viszont ha megtelik, ki kell hívnod a szippantós kocsit, és helyben fizetni neki a szippantásért. Ha valakinek kicsi az emésztője, hívhatja a kocsit havonta. Nem olcsó.


Sajnos van, hogy egyesek a szennyvizüket elvezetik ide-oda, vagy az csak felszívódik a talajban. Ez a legrosszabb, mert az nem csak pisi és kaki, hanem idejön a mosogatóból a mosogatószeres víz, a mosószer a mosógépből, a tusolás közben használt tusfürdő, stb.


Nekünk akkora akna van betonból, hogy mita itt lakunk, 4 éve, még 1x sem kellett kihívni a szippantóst.

2015. júl. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
De csak azért mert a ti szennyvizetek is el szivárog a talajba. Ha rendes akna lenne nem bírná négy évig. Úgy hogy az általad felsorolt vegyszerekkel szennyezedte is a környezeted
2015. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem szivárog el, teljes beton, csak jó nagy.

Inkább a víz része elpárolog, a többi ami ott marad, az meg több év lesz, mire megtölti.

2015. júl. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már, számold ki négy év alatt hány köbméter vizet használtok el. Havi négy köbméteres fogyasztással az 192 köbméter :)


Nyugodj bele elszivárog abból a víz, ha 4 éve nem kellett kiszívatni. Elpárologni is csak úgy tudna ha teljesen nyitott lenne a teteje, de az meg nem túl elegáns megoldás.

2015. júl. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem nyitott, de egy régi fa ajtó a teteje, tehát párologni tud.

Nem tudom, mennyi vizet használunk, de nem sokat, nem tusolunk sokáig, csak hétvégén mosok, ezen kívül csak főzünk.

Még sosem néztem bele az aknába, mivel nem volt rá szükség, az előző tulaj mondta, hogy teljes beton.

2015. júl. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell mást megszólni hogy szennyez a tiédből is el szivárog attól hogy beton. A sima beton nem vízzáró tökéletesen át engedi a nedvességet. Nincs az a nagy emésztő ami meg ne telne 4 év alatt. Józan paraszti ész. Úgy hogy ne verd a melled az emésztőddel mert még fel jelent valaki aztán fizetheted a százezreket.
2015. aug. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem én verem a mellem, hanem te vagy az okoskodó.

inkább hiszek annak, akit ismerek, akitől vettem a házat, és lehet, hogy ő maga csinálta az emésztőt, mint egy olyannak, aki itt névtelenül írogat, nem ismer, sosem látta azt, amiről ír, de azért jó nagy arca van és beszólogat.

te osztasz itt le mást, nem én. nagyon sokra tartod magad, pedig nem kéne.

2015. aug. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te írtad ezt:Sajnos van, hogy egyesek a szennyvizüket elvezetik ide-oda, vagy az csak felszívódik a talajban. Ez a legrosszabb, mert az nem csak pisi és kaki, hanem idejön a mosogatóból a mosogatószeres víz, a mosószer a mosógépből, a tusolás közben használt tusfürdő, stb. Csak azt próbáltuk itt el magyarázni hogy te se csinálod másként , ezen nem kell megsértődni.
2015. aug. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A csatorna zárt rendszer, ami elvezeti a szennyvizet a központi tisztítóba. Az emésztő az, amiből elszivárog a szennyvíz (így tervezik), nem szabad olyan vegyszereket használni, ami károsítja a környezetet. Van még a zárt szennyvíz akna, amiből nem szivárog, azt szippantani kell.
2015. aug. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Már nem aktuális, de aki majd később olvassa annak hasznos lehet. Az emésztő gödör lényege, hogy belekerül a szennyvíz és az abban lévő szennyeződéseket a baktériumok megtisztitják. Ami onnan kijön/kiszivárog az a szürke víz amit nyugodtan lehet locsolásra használni. Az előttem szólók nem tudom mire gondoltak, de ennek pont az a lényege hogy a talajba szűrődjön ki a szürke víz, aminek semmi káros hatása nincs már. Azért kell néha ki szippantani a szennyvizet onnan mert vagy eldugul és csak nagyon lassan tud ki szivárogni a víz, vagy pedig a sok eső/talajvíz miatt nem tudd hova szivárogni mert nincs helye.
2020. máj. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!