Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mérnökök, barkácsolók, akárki!...

Mérnökök, barkácsolók, akárki! Ti miket automatizáltatok otthon és hogyan?

Figyelt kérdés

pl hogy automatikusan lefőzi reggel a kávét a gép(mondjuk egy ilyen segítségével: [link] )

Vagy éjszakára/míg dolgoztok lekapcsolja a tv-t, internetet, stb(lényegében a hűtőn kívül mindent) egy kapcsolóóra, hogy ne fogyasszon áramot.


Bármi érdekel, akármilyen bugyuta, csúnya, rétegigény



2015. aug. 19. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a kutya etetést.

Elé rakom a kaját, és reggelre automatikusan megeszi :)

2015. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1: :DDD


Én központi vezérlöt építek PIC32 mikrokontrollerrel. Elöször is a villany és a gáz fogyasztást mérem vele. Megjelenítönek Rapsberry PI lesz rá akasztva kis érintö LCD-vel.

Rá akarom a riasztót akasztani, RS232-vel régi mobiltelefonnal összekötni, ami sms-ben figyelmeztet, ha riasztás van.

A nyitás RFID-del történik majd. Esetleg ilyesztésnek illetéktelen belépésnél hang figyelmeztet, hogy fotó készült. (ez is opció hogy tényleg készüljön, mert a raspi képes rá és nem is drága).


Nem lenne hülyeség szobánként a világítást rákötni, illetve minden szobában höérzékelö, és a kazánt mindig arra optimalizálni ahol az ember van. (este nem annyira jó, ha az emeleten a hálószobában vagyok és lent a nappaliban van a höérzékelö)

De azt hiszem ez az utolsó 2 meghaladja az emergiáimat, a sok kábelezés miatt.


Jelenleg az Internet van lekapcsolva 22-6 ig.

2015. aug. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*ijesztésnek
2015. aug. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!