Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bükk vagy akác fa jobb tüzelés...

Bükk vagy akác fa jobb tüzelésre? Melyiknek mi az elönye és hátránya?

Figyelt kérdés

2015. aug. 22. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
vegyesen
2015. aug. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én az akácra esküszöm.Próbáld ki,megtudod. Sokkal tovább tartja a parazsát és nagy hőfokkal ég.Én még az alágyujtóst is akácból szoktam készíteni,véletlenül se lehet úgy járni vele, hogy a gyújtós elég és nem gyullad meg a fa.
2015. aug. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kályhában jobb az akác, mert jobban ég a benne lévő illóolajok miatt. Ezért még nedvesen is ég, bár nyilván sokkal kevesebb hőt ad, mert el kell párologtatni a benne lévő vizet, ez sok hőt von el.

Hajlamos gyorsan, lánggal égni, nem parázslani.


Kazánba jobb a bükk, mert jobban tartja a parazsat és jobb a térfogatra számolt hőértéke is.

Most megvéve már csak a fűtési szezon közepére fog kiszáradni valamennyire, mert idáig az esőn tárolták. (Ezért szokták tavasszal megvenni, és nyáron fedett helyen szárítani.)

2015. aug. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a bükk keményfa, az akác puhafa.


1köbméter bükk az 1 köbbméter bükk, míg 1 köbméter akác tele van 2-5 cm-es kéreggel...


a bükk.

2015. okt. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyi igazság van ebben, hogy az akác köbméterre számolt fűtőértéke alacsonyabb a rengeteg kéreg miatt, de maga a fája hasonló minőségű keményfa, mint a bükk.
2015. okt. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
meglepő, de az akác nem keményfa...
2015. okt. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!