Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki melyik fűtési formát...

Ki melyik fűtési formát választaná?

Figyelt kérdés
kb. 100m2-es vályog ház fűtésére milyen fűtés vált be ? Én a vegyes tüzelésű kinti kazánnal és a benti kazánnal(amire radiátorokat lehet kötni)szimpatizálok. Kíváncsi lennék kinek milyen fűtés vált be( nem feltétlen azok közül amiket én leírtam), amitől tényleg meleg is van.
2010. márc. 10. 17:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocs, a kérdésben lemaradt az l betű.
2010. márc. 10. 17:49
 2/7 anonim ***** válasza:
2010. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Vegyestüzelésű kazán az alap! Anyósoméknál van még cserépkályha is a konyha és a nappali között, ami nagyon finom meleget ad, és ha nincs nagyon hideg elegendő csak ebbe befűteni.
2010. márc. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk vegyestüzelésű kazán van a pincében a lakásban pedig radiátorok. Fával fűtünk, lényegesen olcsóbb mint a gáz, és nagyon jó meleget ad.

Manapság léteznek kandallók is amire vízrendszert lehet kötni, így a kandalló szépsége, melege hasznosul a vízre köthetőséggel, mely a lakás többi helyiségében lévő radiátorokat is fűti. A cserépkályha is nagyon jó meleget ad, hátránya hogy nem oszlik el olyan egyenletesen a meleg mint a központi fűtés esetében.

2010. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A cserépkályhába is bele építik a vízteret kívánságra és egy kis vízpumpa viszi el a meleg vizet a mellékhelységekbe.

Egy cimborámnak így van megoldva a fűtése,azt mondja tök olcsó lett a fűtése.

2010. márc. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fa a legolcsóbb. Mármint a száraz fa, ugye. Az, hogy ezt miben tüzeled el, elvileg mindegy. A kinti kazánnal az a probléma, hogy a pincét (is) fűti. Szóval én bent tüzelnék.


A javaslatom egy faelgázosító kazán a házban üzemeltetve.

2010. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Korábban vegyes tüzelésű kazánunk volt, aztán cirkó vagy 20 évig, most kondenzációs gázkazán van. Szerintem ezerszer jobb a gáz. Beállítod a termosztáton a számodra megfelelő hőmérsékletet, és folyamatosan egyenletes meleg van a házban. Nem kell fűtögetni, nem hűl ki stb... Az meg nem igaz, hogy a gáz nem ad meleget, van azon a termosztáton 30 fok is, ha valaki szaunázni szeret. Nekem bőven elég a 24 fok.
2010. márc. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!