Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kijött egy 100. 000 forintos...

Kijött egy 100. 000 forintos villany elszámoló számla, úgy, hogy minden hónapban 15. 000 forintot fizettünk kb. , sokat használjuk az áramot, de azért ennyi elszámolás? Ez mi?

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 21:48
1 2
 1/15 anonim válasza:
Anyumek is minden honapban 15 ezret fizetnek, nekik 99 ezer lett az eves elszamolas, amit be kell fizetni. sajnos az tenyleg annyi...:(
2010. márc. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kérjetek részletfizetést!
2010. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt olyan hogy kijött egy 80.000ft-os számla!

Befizettük reklamáltunk lecserélték a villanyórát hogy bevizsgálják és visszaküldtek 150.000ft-ot mert rossz volt a mérőora!

2010. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Bárcsak, úgy lenne Nekünk is mint a 3. kommentelőnek, köszönöm a válaszokat. De ezt mégis hogyan képzelik? Én ezt sohasem értem meg :S
2010. márc. 10. 22:01
 5/15 anonim válasza:

Én mindig szoktam nézni, minden hónapban a tényleges fogyasztást, és össze szoktam hasonlítani az átalány számla fogyasztásával. Így kb. nagyjából előre ki tudom számolni, hogy még rá kell-e fizetnünk, vagy kijövünk az átalányból.


Amúgy volt ÁFA-emelés is, az is dobott rajta egy jó nagyot :((

2010. márc. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Örülj, hogy kamatot nem kérnek, eddig gyakorlatilag ingyen hitelt kaptatok tőlük az átalány fölötti fogyasztás értékében.


Néznetek kellett volna, hogy valóban annyit fogyasztatok-e, mint amennyit fizettetek. Gondolom, ha visszakaptatok volna 100-at, az nem lenne baj.. :/


(Nem tudom, ezért lepontozás jár?)

2010. márc. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi egy 90 m2 házban lakunk, két számítógép, két hűtő, két tévé, mosógép, mikró, kenyérsütő , vasaló, porszívó mennek. 18 E-t fizetünk havonta. Most januárban túlfizetésben voltunk. Egyébként leellenőrizheted. Megnézed az óraállást, és visszaosztasz.
2010. márc. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja igen + a villanybojler.
2010. márc. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nézd meg egy havi fogyasztásotokat, mennyire tér el a kapott számlától. Ha csak kicsit, akkor igazuk van, ha nagyon, kérjetek vizsgálatot.
2010. márc. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Bár már veszett fejsze nyele, de átalány fizetésnél érdemes mindig figyelemmel kísérni és összevetni a havi kifizetett egységet a tényleges fogyasztással. Így rögtön látod, ha több a fogyasztás a havi részletnél és könnyen tudsz a szolgáltatónál emelést kérni, vagy elkezdeni gyűjteni az elszámoló számlára.


Azért nagyjából össze tudod számolni a fogyasztásodat. Lehet kapni konektorba dugható fogyasztásmérőt, abba dugod a villásdugót. Érdemes a tv-t, hűtőt, fagyasztót, mosógépet megmérni 24-24 órát, ezek eszik a legtöbbet. Plusz ráteszel fogyasztóktól (és szokásaitoktól) függően 15-25%-ot a világításra, nyári fűnyírásra, hajszárítás, vasalás, stb. Nagyjából láthatod a fogyasztásodat. Ne felejtsd, nem mérted a bojlert, fűtéskeringető szivattyút, sütőt, főzőlapot, stb, ezek direkt bekötésűek, ezt is számold hozzá! Ha komoly eltérést látsz, reklamálj a szolgáltatónál.

2010. márc. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!