Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kimosott papírpénzel mit...

Kimosott papírpénzel mit lehetne kezdeni, hogy újra a régi legyen? :- (

Figyelt kérdés

IDIÓTA ÖCSÉM ingzsebében hagyott kőkemény 7.000 Ft-ot... Jajj nekem, mennyi mindent lehetne azon venni... :-(


Én pont azt az inget húztam ma, meg is találtam, abban senki keresztény szellemű ne reménykedjen, hogy ijen hülyének visszaadom a pénzt. Ők már nem csak a saját dolgaikat nem tisztelik, de heti szinten kiválik, hogy sem a közös családi, sem az én dolgaimat sem!! B-ák+... Ők.


A pénznek végülis külsőre nincs hibája, nem tépődött el, a nyomdai kép sértetlen, viszont összehajtogatva lett kimosva, a hajlítási nyomok feltűnőbbek, ill. a pénz állaga keményebb.


Lehet esetleg valamivel lekezelni az ilyen papírpénzt - gondolom a kemény víz lehet az oka -, vagy ne is reménykedjek?



2015. szept. 5. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ki szokták vasalni, de elvben a bankok kicserélik.
2015. szept. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bankban kicserélik a sérült bankjegyeket, de vigyázz, mert a pénzmosás elleni törvényt elég szigorúan veszik!
2015. szept. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Közben utánanéztem, hogy Elvileg kutya kötelességük átvenni és a sérüléssel arányosan csökkenő összegben átváltani.

De ez még MOST IS (2015) érvényes?


És ezt a városi főpostán is meg lehet tenni, vagy csak a banki képviseleteknél?

2015. szept. 5. 17:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Kicserélik, ha máshol nem megy, akkor az MNB-ben, a Hold utcában biztosan (az Arany János u. metró megálló mögött van).
2015. szept. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:( Pécsi vagyok. Budapestig felutazni akkor se érné meg, ha tízezrest mostak volna ki.


:'(

2015. szept. 5. 20:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyürkészd meg, tedd a nadrág farzsebébe két napra, időnként hajts meg kicsit odébb, meg fog puhulni annyira, hogy boltban el fogják fogadni, még ha forgatják is egy darabig.

Amúgy bankban, postán mindenhol kötelesek elfogadni, ha egyértelműen felismerhető, hogy valódi pénz.

2015. szept. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kösziiiiii!!! :D

Tök logikus, meg is próbálom.

2015. szept. 5. 21:10
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos ez így nem fog menni. :-(


Egyrészt egyszerűen túl kemény és nehezebb is már a papírja mind a kettőnek más bankjegyhez képest.


Ezenfelül közelebbről megnéztem, a kétezresnek roncsolódott a fém csíkja, az ötezresnek a középpontja, a hajlítás mentén kikopott.


Ha a bankban elfogadják, mennyit kaphatok vajon vissza az értékükből? Meg van ez határozva valahol?

2015. szept. 6. 12:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Beviszed bármelyik bankban és kicserélik. Naponta cserélek így bankjegyet. Célszerűbb a saját bankodhoz menni, onnan biztosan nem hajtanak el. A legtöbb helyen nem is számolnak fel érte pénzt, mi biztos nem tesszük. Egyszerűen megnézzük, hogy nem hamis-e, adunk egy jót helyette, és félretesszük, amikor szállítattunk be pénzt, akkor beküldjük selejtezésre és kész.


"A hitelintézetek és a postahivatalok számára a vonatkozó MNB rendeletek kötelezővé teszik a címletváltást, beleértve a sérült bankjegyek és érmék váltását is; de emellett lehetővé teszik, hogy ezt a tevékenységet bizonyos korlátozások, illetve feltételek mellett végezzék. Ilyen feltétel lehet pl. a tevékenységet végző fiókok korlátozása, a címletváltás egyéb szolgáltatás igénybevételéhez (pl. bankszámla meglétéhez) kötése, valamint díj felszámítása."

Innen van az idézet:

[link]

2015. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!