Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházunk közös képviselője...

Andreas87 kérdése:

Társasházunk közös képviselője zárva tartja hátsó kapunkat, és nem hajlandó kulcsot adni hozzá. Milyen intézkedésekkel lehet rávenni, hogy tegye a kötelességét?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben. Június elején döntött a lakógyűlés az új kerítés építéséről. Erre és sok egyéb teendőre kezdeményezett a képviselő egy hitelfelvételt. A kerítésre talált "kivitelezőt", az előlegre és az anyagköltségre elköltötte a közös költségből addig felhalmozódott pénzünket, majd további kiegészítést kért a lakóktól, előre befizetendő k.költség formájában. Kb 2 havi kk-t kellett beadni, hogy a kivitelező (pontosabban egy fogatlan, büdös, bagós, tintás csöves kinézetű lustaság) folytassa a munkát. Én nagylelkűen 3-at is befizettem (tehát augusztust, szeptembert és októbert előre, már júliusban). A "munka" 3 hónapja tart, pedig rohadtul nem tűnt bonyolultnak: zsalukő, cement, lécek és acél panelek összeszerelése. Most ott tartunk, hogy kb egymilliót költöttünk, felkerült a zár is a kapura, én meg reggel nem tudok rövid úton elindulni munkába. Nem halok bele 10 perces kerülőbe, de úgy vélem, a képviselőnek illene úgy rendelni zárat a mi pénzünkön, hogy egyből annyi kulcsot kapjunk, ahány lakás van (minimum). Ehelyett vett magának egyet, és a szomszédok kérése ellenére bezárta a kaput. Ma reggel udvariasan felszólítottam, hogy használja eme önkéntes kiváltságát arra, hogy kinyissa a kaput, a válasz "nem" és még be is vágta előttem az ajtaját. Hadd jegyezzem meg, egy jellemtelen, sunyi alak, mellesleg nyugdíjas, rohadtul ráérne úgy végezni a dolgát, ahogy kellene.

Miután sikerült kihúznia nálam a gyufát, és még más gyanús ügyeket is lehetne találni intézkedéseiben, szeretném tudni, hogy jogilag hogyan lehetne a kisöreget kötelezni a kulcsok másoltatására, munkájának elvégzésére; vagy ha ellenkezik akkor hogyan lehetne eljárást indítani ellene, esetleg megfenyegetni. Csúnya, törvénytelen dolgok bennem is megfogalmazódtak, de szeretnék úriemberként, törvényeket betartva kellemetlenségeket okozni neki. Ilyen társasházi borzalmakban jártas és jogilag felvilágosult emberektől várok hasznos választ, melyeket előre is hálásan köszönök. Szép napot mindenkinek!



2015. szept. 7. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak meg ne tudja Angela Merkel meg a többi nyugati vezető, hogy Te is kerítést építesz! :)
2015. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kozlod vele, hogy kezdemenyezni fogod a levaltasat a lakogyulesen ha nem ad kulcsot. Gondolom masokat is idegesit.
2015. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel közgyűlés döntött az új kerítés építéséről, azt gondolom nem a közös képviselő választhatta ki a kivitelezőt, hanem a közgyűlés. Ha ez nem így van, akkor az szabálytalan, hiszen nem a kk. dönt ilyen esetben. Mivel a döntés során feltehetően a költségekről is beszélni kellett, egyértelműnek kellett volna lennie a költségeknek, felmerülő célbefizetéseknek, főleg úgy hogy már milliós összegről van szó. (Kérdés hogy mekkora társasházról van szó, mert milliós költség lehet sok is, kevés is egy társasház számára)

Szintén a közgyűlésen lehetett volna tisztázni a munka időtartamát is.

A kulcs kérdés érdekes, mert zárakhoz jellemzően 2-3 kulcsot adnak, az szervezés illetve költség kérdése hogy elegendő kulcsot kapjanak a tulajdonosok.

Én egy ajánlott vagy tértivevényes levélben elküldeném neki, megfogalmazva a problémát (esetleg más tulajdonosok véleményét is megkérdezve erről a dologról) és felhívva a figyelmet arra, hogy a hátsó kapu, közlekedésre alkalmas állapotú biztosítását meg kell oldani. Feltéve ha az megoldható, a folyamatban lévő munka azt nem akadályozza jelentős mértékben. Remélem valamelyest a leírtak alapján tudtam segíteni.

2015. szept. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! A jövőben mindezt figyelembe veszem.

Időközben a fószer csak elment másoltatni, amúgy 9 lakásos az épület, 27 lakásos a telek. Úgy tűnik, nincs kedve többször mutogatni magát reggel 7kor az ajtajában...

2015. szept. 9. 06:20
 5/5 anonim válasza:

A kapu közös tulajdon arról a közgyűlés dönthet.


Ha azt kéri a közgyűlés, hogy legyen nyitva, akkor kénytelen nyitva hagyni.

2015. okt. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!