Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy egy szobanövén...

Van olyan, hogy egy szobanövény látványosan megmozdul?

Figyelt kérdés

Ne nézzetek hülyének,többen is láttuk,nem csak én egyedül.Nemrég kaptam egy Sáfrányos zebralevél nevezetű virágot. Azt vettem észre először rajta hogy folyamatosan másképp áll,más pózokban,szinte óráról órára változtatja a formáját,és nem csak a fényre,este is..Aztán nemrég észrevettem egyik este,hogy rendesen mozognak a levelei,huzattól nem lehet,mert csukva mindenhol az ablak.Nem mind egyszerre,egyszer az egyik,aztán a másik,meg nem folyamatosan,hanem kb.5-10 percenként megmozdul vmelyik levele.Először párom se akarta elhinni,de behívtam a szobába,hogy nézze,és aztán ő is látta,hogy tényleg..

A kérdésem annyi,hogy előfordul az ilyen a különböző virágoknál,tapasztalt e más is ilyent,vagy létezhet e egyáltalán? Eddig mindenki furcsállta és én se hallottam még ilyenről...


2015. szept. 8. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyet még nem hallottam. Megnézted, nincs benne véletlenül mondjuk egy vakond?
2015. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Vakond..bent a szobában a cserepes virágban a polcon..eléggé érdekes lenne :))

Én is keresek neten folyamatosan erre való utalást de semmi ilyent nem találok..Ha nem láttam volna már többször is a saját szememmel én is nehezen hinném el.

2015. szept. 8. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

a sáfrányos zebralevél olyan fajta növény, aminek a levelei összecsukódnak estére.

sok ilyen - mozgó - növény létezik, talán a legismertebb a mimóza, ami érintés hatására csukja össze a leveleit.

2015. szept. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A nasztia jelenségét láttad. Ez előfordul ennél a növénynél.
2015. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,ezek szerint lehetséges..hmm mindenesetre érdekes jelenség :)
2015. szept. 8. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!