Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne a telefon...

Hogyan lehetne a telefon töltőket és hasonló vezetékeket elrendezni úgy, h ne legyen szanaszét, de könnyen elő lehessen venni?

Figyelt kérdés
Az ágyamnál szoktam tölteni a telefont, tabletet és az ágy alá van bedobálva a töltő, de valahogy mindig előkerül (beleakad a macska és kihúzza, ilyesmi) .

2015. szept. 12. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én, az ágyam végénél, a falra szereltem egy polcot (a BAUMAX-ban vettem, gondolom, a megmaradt barkácsáruházakban is kapható), fali tartókkal. Fölé, vízszintesen, egy olyan elosztót szereltem, amely minden konnektorának külön kapcsolója van. A képen látható bal felsőt vettem, néhány éve még sokkal olcsóbb volt. [link]

Akkor azért ezt választottam, mert csak ennél vannak olyan messze egymástól a csatlakozóhelyek, hogy akármilyen bumszli-fejű töltő, akár hosszában-, akár keresztben nagyobb kiterjedésű, elfér úgy, hogy nem teszi elérhetetlenné a szomszédosakat és a kapcsolókhoz is hozzáférek. Ha kapható ilyen feltételnek megfelelő olcsóbb, akkor azt célszerű megvenni. Vagy, ha „soklyukú” a sűrű csatlakozóhely ellenére is annyira olcsó, hogy az elfedett helyek ellenére is marad elég hozzáférhető, akkor az is megfelelő lehet.

Szépen elrendezhetőek a vezetékek, alatta, a polcon, pedig elférnek, amiket töltök. (Mobil, hordozható vonalas telefon bázisállomás, GPS, riasztórendszer állomás, és még maradt egy üres hely, alkalmi használatra.)

A külön kapcsolók miatt nem kell kihúzgálnom a töltőket, és nincsenek feszültség alatt, ha nincs hozzájuk csatlakoztatva készülék, vagy ha van, de nem kell tölteni.

Utazáshoz van külön töltőm (amit eredetileg tartaléknak vettem, meghibásodás esetére), így soha nem kell kihúznom, de nem lenne gond az sem, ha kéne.


Utóirat: macska ellen nem tudok javaslatot tenni. Még az öreg, beteges macskánk is könnyedén és pontosan ugrik 150 cm magasra. Márpedig, a számítógépasztal magassága ennek fele körül van, és onnan a mennyezet már csak 150 cm körüli. Szerencsére, nem érdeklik a vezetékek. (Nemigen villanyszerelő inkarnációja.) És van nagyon kevés hely, ami tiltott zóna a számára, ezeket fegyelmezetten tudomásul veszi. Ez a polc, ilyen.

2015. szept. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a részletes leírást, tényleg hasznos választ kaptam :D
2015. szept. 12. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!