Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nemrég vásároltunk egy régi...

Nemrég vásároltunk egy régi házat, amivel kapcsolatban szeretnék kérdezni, hogy mit tudok tenni ebben az esetben, illetve van remény hogy megszokjam? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltunk egy régi házat, amivel kapcsolatban van sok jó ötletünk, felújítás szempontjából. Az elején úgy volt, hogy ahogy megvesszük úgy fel is újítjuk egyből gyorsan és költözünk is be. Azonban mivel a ház háromnegyed része hitelből lesz finanszírozva, a hitelfolyamat felénél közölték, hogy nem fogunk annyi hitelt kapni mint amennyit szerettünk volna, így a felújítás részére nem jut. Úgy voltunk vele rendben, akkor tavasszal, addig kifestünk, meg néhány apróságot javítunk stb. Bár valamennyire fel van újítva belülről, még is rossz állapotban vannak az ablakok, ajtók, törött üvegek vannak az ajtóban, meg van repedve az ablak üvege stb, a fürdő sincs éppen a legbarátibb állapotban stb.stb. A lényeg hogy én egyre jobban nyomasztva érzem magam ott, a férjem elkertészkedik, elfestegeti a kerítést, a házban is kicsit tett vett. Én is kitakarítottam, de csak úgy érzem magam jól/biztonságban ha van ott velem valaki. Egyedül nem merek ott lenni. Őszintén nem merek ott lenni :( Próbáltam a férjemnek is jelezni ezt, de nem igazán ért most engem szerintem. Jhét után lesz kiscicánk és kiskutyánk, hátha jobb lesz. De érzem, hogy sajnos nem. Mit tudok tenni, megfogom egyáltalán szokni?
2015. szept. 12. 17:01
 1/9 anonim válasza:
21%
Esetleg próbáld ki a tértisztítást! :)
2015. szept. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hallottam róla még, de köszönöm szépen, utána olvasok :)
2015. szept. 12. 17:40
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Megvásárlás előtt kellett volna racionálisan felmérni a helyzetet. Leírásod alapján nem ez történt.
2015. szept. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Lehet hogy téged a káosz, rendetlenség riaszt meg.Az, hogy még nem egy saját, puha otthon a ti ízlésetekkel, hanem mégis csak egy lelakott ingatlan, ami idegen stílus, idegen energiák, és hát nyilván rendezetlen.Nem csoda, ha kényelmetlenül érzed benne magad.De ebben még nincs semmi természetfeletti.Meg kell szokni az új helyet, neked úgy látszik ehhez több idő kell.Próbáld szépítgetni, takarítgatni, az lekötne és apránként megszokod a ház új zegzugait.Majd ahogy idővel belakjátok talán jobb lesz.
2015. szept. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

19:12-vel egyetértek.

Ha te törted volna ki az ablakot, de arra se lenne pénzed, hogy beüvegeztesd, akkor megszoknád, nem zavarna, vele élnél.

DE így, hogy új lakó vagy, ráadásul nem palotában, nyomasztó.

De semmi ezohoz nincs köze, csak pszichológia.

állatok talán lefoglalnak vagy ha csinosítod, ahogy tudod

2015. szept. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, valószínűleg igazatok van, de nagyon nehezen megy sajnos az új ház elfogadása. Amikor voltunk ott albérlők laktak ott az ő dolgaik voltak benne. Nem éreztem semmi ilyen nyomasztó, rossz érzést. Valószínűleg ha akkor is ilyen érzésem lett volna, nem vettük volna meg. Remélem igazatok lesz és azzal hogy a saját ízlésünkre formáljuk, megváltozik az érzésem majd.Köszönöm szépen még egyszer 😃
2015. szept. 12. 22:53
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Kipakolnám a berendezést, lemeszelném a falat, üvegeznék (ha van hol levágatni méretre, nem is nehéz), függönyt varrnék, aztán lemosnám a bútorokat, ha kell, le is festeném és újra berendezném a házat a saját elképzeléseim szerint.
2015. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én majdnem üres házat vettem át, maradt a kanapé, a konyhaasztal, néhány szék. A többi holmi az enyém. Nem voltak, és ma sincsenek a házzal kapcsolatban rossz érzéseim. Már két éve benne lakom, de egy hónap volt a festés, mást nem kellett javítani.
2015. szept. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 djspaky2 válasza:
Pakold tele a saját tárgyaiddal a házat! Az éjjeli lámpádat tedd oda az ágyhoz, a konyhában a saját evőeszközeidet használd, a fürdőben a te törülkeződet, fogmosópoharadat stb. használd!
2019. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!