Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Üvegbetétes ajtóra mit szerelh...

Üvegbetétes ajtóra mit szerelhetnék, hogy ne törjön be az építőkockáktól?

Figyelt kérdés
A fiam a dobálós korszakában van, és pont most lesz cseréltetve az ajtó. Sima üvegbetéttel. Mit tehetnék rá kívül-belül? A "vedd el a kockát" meg a "ne engedd dobálni a gyereket" válasz nem ér. ;)
2015. szept. 14. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Ütésálló fólia.
2015. szept. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Nem a legegyszerűbb megoldás, nálunk most készült.


Ki lett törve az üveg a keretből, az üveg keretnél egy ajtó méretével megegyező falemez (nem tudom pontosan milyen) lett szerelőragasztóval felragasztva. Valami purhab szerű (az is lehet, hogy az volt) anyaggal ki lett fújva majd lefestve zománcfestékkel.


Úgy néz ki mint a nem üvegajtók. Nálunk nem volt opció (régi kőművestokos beépített ajtó volt) az ajtócsere, azért lett ez a megoldás.

2015. szept. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:
Az ütésálló fólia azt csinálja hogy törésnél nem hullanak a szilánkok, de törhető tőle az üveg ha az maga nem egy speciális ütésálló fajta. Én is kivenném és egy festett falapot tennék be szilikon ragasztóval. Azért festeném külön a falapot, hogy ne kelljen az ajtóra ráfesteni, egybefesteni a kettőt.
2015. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Mi,-amíg a gyerek ezt ki nem nőtte-egy farostlemez takarót szögeltünk az ajtóra(valami bútor~hát lemez,vagy mi a neve).(Lapszabászatban lehet kapni,asztalost is lehet kérdezni,multi barkácsboltokban nem tudom) Kapni több színben is,de a fehér mindenütt van. Akkorát kell venni majdnem,mint az ajtó(alsó, üveges része),és pár szeggel felszegelni. Mi 4,5 éves koráig fent hagytuk,nem is csak az üveget,inkább a gyereket védve. Utána az ajtón a pár kis lyukat(szögnyomot) be lehet fakittel javítani,+ lefesteni,de annyi melót "megér" a gyerek(és az üveg) biztonsága.
2015. szept. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt elfelejtettem mondani, hogy fontos lenne, hogy továbbra is átlássak rajta, tehát a farostlemezes megoldás sajnos nem jó.
2015. szept. 14. 14:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Edzett üveg. Egyedileg kell legyártatni, valamivel drágább, mint a normál.
2015. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha fontos, hogy átláss nem lehetne megoldás, hogy az üveget kicseréltetni plexire?
2015. szept. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!