Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Baj, ha én bírom a magas...

Baj, ha én bírom a magas hőmérsékletet és páratartalmat?

Figyelt kérdés

Félig filippínó fiú vagyok. A szobámban 25°C a hőmérséklet és a páratartalom 65%, míg a alkás többi részén 21-22°C és 40%. A családom fülledtnek érzi ezt, mindig aggódnak miattam, hogy ez egészségtelen. Igen, részben igazuk van, én sem szeretném, hogy a falak bepenészesedjenek, illetve gyakran engedem ki a párát úgy, hogy kinyitom az ajtót. A növényeim nagyon szép zöldek.

Én viszont nem érzem jól magam az alacsonyabb páratartalmú, illetve hidegebb helyeken. Fáradékonyabb vagyok, kicsit fázok, fogékonyabb vagyok az allergiára.

Lehet az, hogy én azért szeretem ezt a környezetet, mert apám forró égövi országból származik?



2015. szept. 18. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, nagyon nagy baj!
2015. szept. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

:)


És mások szerint?

2015. szept. 18. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább bemagyarázod magadnak, ha nem éltél soha azok között az időjárási körülmények között, akkor nem alakul ki ez a jelenség. Csak akkor, ha 10-20 évet lehúz valaki forró éghajlati övben és utána költözik ide, vagy még hidegebb helyre.
2015. szept. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
el vagy kenyelmesedve, ennyi az egesz.
2015. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább keringési vagy anyagcsere problémád lehet. Sportolsz rendszeresen? Ha nem akkor kezdd el. És nem leszel többé fázós
2015. szept. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Valóban, még sosem voltam a trópusokon. De én olyan hőmérsékleten és párában érzem magamat jól, amelyben szinte a többiek megfulladnak, ha a szobámba lépnek. Na jó, azért nem túlzok, tekintettel vagyok a falakra is. Amikor az osztálytársaim kérik, hogy nyissam ki az ablakot, mert melegük van, én csak nézek nagyra kerekedett szemekkel. A telet régen bírtam, de lehet, hogy csak a hónak örültem, ami elvonta a figyelmemet a hidegtől. Lehet, hogy akkor is fáztam, csak a hó öröme melegséggel töltött el.. De tényleg. :)


Egy kicsit sovány vagyok, mindig is az voltam. Jelenleg nem sportolok semmit már egy éve, de ez a párásítási kedv januárban jött rám. Mivel elég elképesztő pózokban sem tör rám zsibbadás, azt hiszem, hogy a vérkeringésem megfelelő. (De tényleg köszönöm a figyelmeztetésedet, mindig is észben tartom.) Biztos vagyok benne, hogy köze volt hozzá a szellemi képességeim ugrásszerű javulásához. (Mindig is jó tanuló voltam, de amióta párásítok, az hatalmas szellemi energiával tölt el, amelyet azelőtt sosem tapasztaltam.)

2015. szept. 18. 13:35
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Én full magyar vagyok és fázós, valóban testalkattól is függ, amikor ennél is vékonyabb voltam nagyon fáztam. Azt is észrevettem, hogy a kamaszok 16-17 évesen nem olyan fázósak, minden ismerősömet megkérdeztem és mindenki hasonló tapasztalatokról számolt be, fel nem foghatom, hogy hogyan nem fáztam vékony bőrdzsekiben télen fiatalabb koromban, most már csak meleg kabátban viselem el a telet.
2015. szept. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!