Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megtaláltam álmaim házát....

Megtaláltam álmaim házát. Szeretnénk megvenni de félek, hogy előbb eladják mivel mi csak jövőre tudnánk megvásárolni. Mit gondoltok milyen lehetőségeink vannak?

Figyelt kérdés
Mivel jövőre tervezünk babát és a CSOK-ot szeretnénk felvenni addig nem tudunk lépni. Tanácstalan vagyok. :(
2015. szept. 22. 13:01
 1/3 A kérdező kommentje:
esetleg otp lakáshitel?
2015. szept. 22. 13:06
 2/3 anonim ***** válasza:
Én annakidején beszéltem az eladóval, és megegyeztünk, hogy csak x idő múlva tudom megvenni. Lefoglalóztam. És mindezt persze ügyvéd előtt lepapíroztuk. Gondolom a foglaló mibenlétével tisztában vagy, úgy van kitalálva, hogy aki meggondolja magát, annak fájjon. Szerencsére nem változott a várakozási idő alatt annyit az ingatlanár, hogy megérje neki másnak eladni és a foglaló dupláját visszafizetni...
2015. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy hol van a ház és hogy mennyire van a környékbeli átlagárak alatt.

[link]

A jobb helyeken is csak pár százalékot emelkedtek az árak (a térképen a zöld részek) és nem akkorát amekkorákat hazudni szoktak: annyit nem fog emelkedni egy jobb helyen sem az ár, hogy meghaladja a foglaló mértékét.

Vagyis ahogy az előző is írta, a foglalót erre találták ki. Foglalózzátok le gyorsan.

2015. szept. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!