Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtésprobléma.65 nm-es lakásba...

Fűtésprobléma.65 nm-es lakásban egy helyiséget hogyan tudnék takarékosan melegebben tartani?

Figyelt kérdés

A 3. gyermekem is "kirepül a fészekből" egy-két hónapon belül. Kombi-cirkó fűtésünk van, van egy Kamino 6 kW-os kályhám is (csak az idén nem telt fára :( ). Viszont ha egyedül maradok, nem szeretném az egész lakás fűteni. Kicsit fázós vagyok, viszont szívesen tévézek és horgolok a fotelban ülve munka után. Becuccolnék a kisebbik szobába, ott jól el lennék a kutyusommal.

A termosztátot kb. 18 fokon tartanám, de emellett megfagynék :)

Kiegészítésként miben gondolkozzak?

Infrapanel? Hősugárzó ?



2015. szept. 25. 08:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha a lakásban csak egy helyiséget fütesz, akkor nem lesz kevesebb a az ára - mert a fütetlen szobák elviszik a fütöttböl a höt, viszont a fütött szobát is hidegnek fogo érezni, met a falakból sugárzik a hideg.

Okosabb a nem használt szobákat kb 15-16 fokra füteni, és ahol te vagy, ott magasabbra kapcsolni.

Mindenféle elektromos megoldás sokkal drágább, mind bármi más, azzal nem spórolsz.

Emellett sokat számít, ha a padlón vastagabb szönyeg van - mert lentröl höszigetel, illetve ha több réteg ruhát veszel fel. Az öltözékkel lehet a legjobban kompenzalni a hüvösebb levegöhömérsékletet.

2015. szept. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem sokat tudsz tenni. A hideg konyha még elmegy főzés közben, de a hideg wc fürdő egy idő után nagyon problémás lesz. És ahogy írták, a válaszfalak nem hőszigetetek, így is úgy is fűtöd az egész lakást, legfeljebb pár fok különbséget lehet fenntartani.

A fafűtés azért jó, mert az infrasugárzás jól átmelegít. Mégis jobb lenne pénzt keríteni fára.

2015. szept. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, bár nem nagyon lettem okosabb :(

Írtam, hogy kb. 18 fokon tartanám a központi fűtés termosztátját.

A lakással sincs semmi gondom, mert vízszintesen 4 lakásos társasház és a miénk közép-tájra esik, vagyis mindkét oldalról más fűtött lakás van. Az utcára néző falak 0,5 m vastag téglafal. A konyhám kicsi, sosem engedtem fűtőtestet oda berakatni, és nem is volt rá szükség. A fürdő sem nagy, ott időnként használjuk az ETA termosztásos hősugárzót pár percre.

Nekem kell kiegészítő megoldás a 18 fok fölött, ha tévézek és közben kézimunkázom. Egyébként mindig igen vastagon fel vagyok öltözködve :)

2015. szept. 25. 11:11
 4/11 anonim ***** válasza:

hősugárzóval a teljes szobát fel kellene fűteni, és minél nagyobb a 18 fokhoz képest a szoba hőmérséklete, annál több a falakon a veszteség. egy infrapanel csak téged melegíteni, de kilépve előle azonnal hidegebb lesz, viszont elég egy 3-400w-os, és idővel a szobát is fűtené a tárgyakon keresztül.

viszont egy infrapanel nem olcsó.

2015. szept. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hmmm.

Nem szándékozom egy szobát hősugárzóval fűteni !

A közp.fűtésem is menne 18 fokon, de nekem az kevés.

Csak kiegészítő fűtésmódot keresek, hogy a fotelban ne fázzak !!!!

Ha felállok és ténykedek a lakásban akkor elég a 18 fok is !

Lehet, hogy nem értelmesen írtam le a problémám ????

Egyébként most ezt az oldalt találtam .... és kiegészítő fűtésben gondolkozom ... még mindig !!!!

[link]

2015. szept. 26. 07:39
 6/11 anonim ***** válasza:

értelmesen írtad le, de mindenki az elméleti veszteségekkel számol és ír, tapasztalata meg nagyon kevésnek van. az infra fűtés jó kiegészítőnek, és itt pont a te esetedet írják le: [link] amit tökéletesen megtaláltál és jó az elgondolásod. bár azt, hogy infrából a padlós a jobb-komfortosabb én sem tudtam. egyszerűségben viszont a hordozható ami állványra v. falra szerelhető egyszerűbb kivitel, bár drágább.

a választásod jó!

2015. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kiegészítő fűtésként mindenképpen valami sugárzó hőforrást kell találni. Ez vagy a fent említett infra, vagy kandalló, esetleg cserépkályha lehet.
2015. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Éjszakai árammal hőtárolós kályha a megoldás, ma már nagyon jó energiatakarékosak is kaphatók.

Nekem 56 mn házat teljesen kifűti, nem kell nagyra kapcsolni, a teljes fűtésszámla egy hónapra 18-19 ezer ft télen. (De van hűtő, villanytűzhely, tv, számítógép és bojler is). Persze az is igaz, az épület dryfittel szigetelt.

2015. szept. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2015. szept. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos most semmilyen lehetőségem sincs különböző beruházásokra. A hőtárolós vill.kályha .... nálunk nem jó ... nincs éjszakai. Ráadásul most fizetek cirkó mellett 13.600,- gázszámlát, bár ettől többet kéne, hogy komfortosabban érezzem magam.

Ha lenne kb. 80.000,- Ft-om, a fejem se fájna :))))

Simán hozatnék fát ... és minden gondom elszállna ... imádom a fával fűtést ... nincs attól jobb :) És még szakaszolnom se kellene a lakást :)

2015. szept. 27. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!