Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nyugaton élők! Milyen kint...

Nyugaton élők! Milyen kint élni? Mesélnétek róla?

Figyelt kérdés
2015. okt. 10. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Én Keszthelyen vagyok, nem tudom az elég nyugat-e neked.

Én szeretem nagyon, közel van a Balaton is.

2015. okt. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Szuper!

Kolbászból van a kerítés.

2015. okt. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Szuper! Burgert forgatok, minden király
2015. okt. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Németországban élek, és nagyon jó.


A húszas éveim elején költöztem ki, és bár volt diplomám, a nyelvet nem igazán beszéltem, így előbb gyári munkát végeztem, hogy legyen valami pénzem, mellette esténként nyelvtanfolyamra jártam, majd fél év után jelentkeztem egy szakmai képzésre (Ausbildung), amit a diplomámmal nagyon jól tudok hasznosítani.


Mire végeztem a képzéssel (2 évre rövidítettem a jó eredményeim miatt) már bőven folyékonyan beszéltem németül, és maradtam is a cégnél, ahol kezdtem.


Az eleje nem volt könnyű, sokat aggódtam, hogy felvesznek-e valahova, hogy megy majd a nyelv, stb., de mára fix állásom van, imádom a munkám, a fizetésem jó, férjhez mentem itt kint, van egy szép autóm és építettünk egy házat a férjemmel, és mindezt úgy, hogy a pénzen még gondolkodnunk sem kellett, mert a kettőnk fizetéséből bőven kijövünk. Minden évben 2-3x el tudunk menni nyaralni, és haza is sokat utazunk. 30 nap szabadságunk van eleve, és erre jön a rugalmas munkaidő, havi 2 napot is kivehetek túlórákból akár.


Ami magát az országot illeti: gyönyörű, tiszta, biztonságos, rengeteg a látnivaló! Az emberek udvariasak és mosolygósak, nem kirekesztőek, hanem érdeklődőek. Ha segítségre volt szükségem, még sosem maradtam bajban. Egyszer volt egy autóbalesetem, fél óra alatt, amíg el tudott jönni értem a férjem 20-30-an álltak meg, hogy segíthetnek-e valahogy, és volt aki biztonság kedvéért ott is maradtak és várt velem pl. - hát Magyarországon ezt el nem tudom képzelni, hogy így lenne!

Ami nekem a legjobban tetszik és nagy különbségnek tartom az az, hogy itt ha szolgáltatást veszel igénybe, akkor tényleg VEVŐ vagy, és a te igényeidet veszik figyelembe, őszintén megmondják, ha az adott termék, stb. nem a te céljaidnak megfelelő, míg otthon azt tapasztaltam, hogy le se szarnak, illetve sok üzletben még ők vannak felháborodva, ha kérdezni mersz.

Itt sosem gond 1-1 ügyfélszolgálatot felhívni, és érdeklődni, kedves, segítőkész, normális választ fogsz kapni, nem azt hogy "mittudomén".


A hivatalokban detto. Szerintem mindenki ismeri az otthoni bürokráciát, azt, amikor a semmiért kell 3x visszaszaladgálni, mert ők maguk sem tudják, hogy mit hogyan kell elintézni. Na ez itt nem így megy, hanem simán, zökkenőmentesen.


A közlekedés biztonságosabb, az utak jobb állapotúak. Télen a legkisebb mellékutakat is alaposan takarítják.

2015. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!