Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valóban nem lehet kérni a...

Valóban nem lehet kérni a FŐKÉTÜSZ-től egy kompromisszumos időpontot az évi rendes kémény ellenőrzésre?

Figyelt kérdés
Próbáltam írásban egyezkedni velük, mivel másodszor is de. 8 - 12 óra közötti időpontot adtak, de meglehetősen kemény stílusban elhajtottak. Sőt, hiába kértem írásban a második időpont módosítását, állítólag már az újabbat nekem kell megrendelni pénzért, de most sem kérhetem még a napot sem? Ez tényleg ilyen brutális anti-szolgáltatás lett a fővárosban?

2015. okt. 12. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:

A fökétüsz mindig is ilyen rugalmatlan merev volt, totál nem javult ilyen téren a "szolgáltatásuk" minősége.

Egy csomóan pont emiatt nem engedik be őket, mert ugráltatják, utasítgatják a jónépet és kevesen engedhetik meg maguknak, hogy egy pár perces kéményellenőrzésért egy nap szabit vegyenek ki.

Ráadásul amióta a mostani regnáló banda még jól bele is kavart a dolgaikba még szenyábbakká váltak, pedig addig sem volt egy ügyfélbarát cég.

2015. okt. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a hír járja (csak nem akartam elhinni), hogy a rendszer úgy lett kialakítva, hogy a tulajdonosok többségénél lehetőség szerint ne valósuljon meg az ellenőrzés a cég által közölt időpontokban (csak délelőtti időpontot adnak meg, ráadásul első alkalommal be sem csöngetnek, csak automatikusan dobják a második értesítőt). A harmadik kiszállás már plusz pénzért történik, némileg beintve az ügyfélen keresztül a rezsi csökkentésnek. Aki meg hangosan merészel reklamálni, annál meg olyan ellenőrzést tartanak, hogy belesántul... Mindezt persze a mi érdekünkben.
2015. okt. 13. 08:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Simán el tudom (sajnos) képzelni. :-(

Én is pont most októberben kell kivegyek emiatt szabit.

2015. okt. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ebben az országban nem a szolgáltató van az ügyfélért, hanem fordítva, és ez a kéményseprőkre fokozottan igaz. Lehet rimánkodni, ha fizetsz is nekik, talán hajlandóak lesznek éreztetni veled, hogy tapsikolnod kellene örömödben, amiért nagy kegyesen esetleg megjelennek nálad egy emberi időpontban: [link] (Olvasd el a többi horrorsztorit is a Homáron, tanulságosak: [link] ) Arra sem képesek, hogy vezessenek egy adatbázist azokról a háztartásokról, ahol nincs kémény, pedig baromira tudnék örülni, ha nem kellene fél napig malmozva várnom arra, hogy megmondhassam a kéményseprőnek, hogy még mindig nincs kémény, nem volt, nem is lesz.
2015. okt. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez manapság már kb. mindenhol így van.

Ugye közismert, hogy a rezsicsökkentés őket is érintette. Ennek alkalmából a valós munkát végző kéményseprők felét mindenhonnan utcára tették, a maradék meg arra elég, hogy házról házra járjon, ne egyik utcában is egy helyre menjen, másik utcában is, külön benzinköltséggel napról napra.


Nálunk odáig fokozódott a helyzet, hogy a helyi kéményseprő cég - mint sok másik is - meg is szűnt, most a megyeszékhelyről (50 km-ről) járnak hozzánk, a megye második legnagyobb városába.

2015. okt. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megtörtént a fizetős kéményellenőrzés. Mosolygós kedves "szakember" kérdése: az ablakok gumitömítésesek? Válasz: igen. Erre bejelöli a munkalapon, hogy életveszélyes fűtési rendszer. Majd szépen elköszön, és távozik. No comment.
2015. okt. 30. 08:59
 7/9 anonim ***** válasza:
És közben van beépített szellőző, vagy mi a gondod vele? Ha nincs szellőző, akkor teljesen igaza volt.
2015. okt. 31. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem volt igaza, ezért is tettem a megjegyzést. De az ügy szempontjából teljesen mindegy, mivel szakmailag teljes mértékben értelmetlen ez a fajta évenkénti 2 perces roham ellenőrzés. És e mellé párosul még a rezsicsökkentés miatt szívjon az ügyfél hozzáállás a "szolgáltató" részéről...
2015. okt. 31. 07:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért nem volt igaza? Ezt nem írtad.
2015. okt. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!