Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik azok az alapvető élelmisze...

Mik azok az alapvető élelmiszerek, amik minden (egészséges) konyhába kellenek?

Figyelt kérdés

Most költözök életem első albérletébe. Érdekelne az alapkonyha összetétele! Megszoktam, hogy édesanyámnál főzök, akinél mindig minden van, és csak egy-egy dolgot kell venni, pl. én olívaolajat használok, ő simát. De elég nehéz lenne ha az ő óriási kamratartalmát szeretném belesűríteni a kis garzonomba.

Köszi! Egy fiatal lány



#kamra #élelmiszer #konyha #alapvető felszerelés #mi legyen a konyhában
2015. okt. 16. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálam ezek a dolgok azok, amik szinte mindig vannak itthon:

himalája só, teljeskiőrlésű liszt, cukor(/xilit/méz/szívia, bármi amit édesítésre használsz), barnarizs, zabpehely, köles, kókuszzsír, magvak, kakaópor/étcsoki, sok féle tea, kávé, almaecet, fűszerek (bors, oregánó, bazsalikom, majoranna, őrölt paprika, szegfűszeg, szerecsendió, fahéj, gyömbér stb.), sütőpor/szódabikarbóna, vöröshagyma, fokhagyma

2015. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=alapvet%F5+%..


Olvasgass ezek között, az alapvetően szükséges kaják-eszközök köre nem igazán változik az évek alatt. Találsz ezek között jó pár ilyen és hasonló kérdést-választ!

2015. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első válaszolónak, aki megértette a kérdésemet. Nagyon sokat segítettél! :)
2015. okt. 16. 15:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, mivel mindenki máshogyan étkezik, s vannak emberek, akiknek semmi nem közös a táplálkozásában.


Gondolkozz el, Neked mi fontos, s ha valami hiányzik, majd észreveszed és veszel. Én nem gondolkoztam, amikor elköltöztem otthonról, kialakult.


Nálam sokféle zöldség, kókuszzsír, fűszerek, tojás, olajos magvak (sokféle és nagy mennyiségben), némi gyümölcs jelenti a remekül felszerelt konyhát és kamrát, ami mellett hónapokig sem halnék éhen (főleg, hogy még csíráztatni való magjaim is vannak, plusz befőttek, de ezek nem olyan fontosak).

Határozottan egészségesen eszem, viszont sok ember nem zár ki egy csomó ételcsoportot, nekik egészen más ételeik vannak.

2015. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mi is költözés előtt állunk. Itthon sokat főzök egyedül, így a listámra az általam elkészített ételek fűszerei, élelmiszerek kerültek. Ha meg ritkán készített fogást vagy újat próbálok ki, úgy is végig fogom nézni a receptet, hogy mi az ami hiányzik.

Remélem tudtam segíteni.

2015. okt. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!