Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mosógép kifolyócső bekötése...

Mosógép kifolyócső bekötése mosdóhoz: hogy kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Albérletbe megyünk, ahol sajnos nincs a mosógépnek kifolyócsőnek csatlakozó, így valahova el kell vezetni a kifolyó vizet. Úgy gondoltuk, rákötjük a mosdóra, mivel nincs messze tőle. Azonban a méretekkel gondban vagyunk.

Ilyesmi szifonra gondoltunk, ezzel kötnénk rá a mosdóra:

[link]


A mosógéphez tartozó csatlakozó az ilyesfajta szifonokon általában 3/4", azaz 19,05 mm. Erre hogy tudjuk rákötni a mosógép kifolyócsövét? Mik kellenek hozzá és hány mm szélesek?


2015. nov. 3. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:

nekünk ez nem lenne megoldás, mert a mosógép használati utasításában le van írva, hogy a kifolyócső végének a talajtól min 1 méter magasan kell lennie


a gép a fürdőszobában van, és mikor mosás van, a kifolyócsövet a kád felett lévő falra rögzített kapaszkodóra akasztjuk


a mellékelt termékről a képen a balra látható recés csonkra húzod a kifolyócsövet és egy megfelelő átmérőjű csőbilincscsel rögzíted

2015. nov. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én még csak most rendeltem meg a mosógépet, így még nem tudom, hogy lesz ez a kivezetés dolog, egyelőre ezek csak tervek. De a leendő fürdőnkben a kád már túl messze lesz a mosógéptől, kb. 4 méterre, míg a mosdó 2-re. Ezért is gondoltunk erre a megoldásra. A gond inkább az, hogy vajon az összes mosógép kifolyócső megfelel ennek a 19 mm-es szabványnak? Nem lehet, hogy a megvett cső majd dupla olyan széles lesz? Mert akkor a bilincs sem segít. De ezeknél a kifolyócsöveknél sajnos nincs odaírva, milyen szélesek.
2015. nov. 3. 16:00
 3/8 anonim ***** válasza:
egyformák szoktak lenni. a vége néhány cm gumis, talán ezt szoríthatod bilinccsel. de a magasságot vedd figyelembe.
2015. nov. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor annak még utánanézek.
2015. nov. 3. 18:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, létezik-e 3/4-nél vastagabb kifolyócső, de ha létezik, akkor az egész biztosan valamilyen szabványméret, azaz lehet hozzá csatlakozót venni. És akkor már csak egy AWAB-bilincs kell.
2015. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell vesződni a bekötéssel. Egyszerűen beleengeded a fürdőkádba, és annyi.
2015. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt írta-láttad?-hogy 4! méterre van a kád.
2015. nov. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Létezik toldócső is.
2015. nov. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!