Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti szeretnétek farmon/vidéken...

Ti szeretnétek farmon/vidéken élni? Állatokkal foglalkozni, növényt termeszteni, vadászni? Ha megtehetnétek élnétek így? Ha igen miért, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
2015. nov. 11. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Falun mi kb így élünk nem nagy szám .
2015. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert van egy olyan hangulata amit egy zsúfolt zajos város nem ad meg, ahol egymás sggébe ér az emberek fsza.
2015. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert már elegem volt belőle.

77F

2015. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán, eddig is ezt csináltam.


Állat mondjuk kevés, de szántóföld annál több, azt csinálnám nem csak másodállásban.


Viszont a vadászat nem. Ezekkel a módszerekkel vadászó idióták csak potenciazavaros mészárosok

2015. nov. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Több pénz kell ehhez az életmódhoz, mint azt sokan gondolják. Egy panelban, lakásban olcsóbban ki lehet jönni, mint egy falusi házban. Akkor , ha nem számít a pénz és szeretnéd vágj bele. Kis faluban élek 20 éve , de már elegem van belőle. Mindenért a közeli kisvárosba kell menni és nincs óránként buszjárat, tehát autó kell szinte mindenhez ami nem olcsó. A növényekkel sok a munka és túl sokat nem spórolsz vele, az előnye az , hogy tudod mit eszel . Tyúkokat, nyulakat tartok saját részre ,disznóval nem éri meg foglalkozni. A vadászok nagyképű vidéki gyökerek , nem szeretnék közéjük tartozni. A horgászok közül sokan lopják a halat nagy mennyiségben a folyókból úgyhogy , ha néha nem telepítenének már egy hal sem lenne. A szántóföldeket a gazdák agyon vegyszerezik,az istállótrágya kevés, mert az állattartás visszaszorult és így a talaj is kizsarolódik. Ezek már nem gazdák , hanem földet művelő észérek akiknek csak a haszon számít. A favágók még sokszor nyáron is vágják ki a fákat , mert kell a m3. Nem akkora idill már a falu, mint aminek a nagyvárosokból tűnik. Kevés a munkahely már ahol van egyáltalán. Rengeteg az idős ember, a fiatalok elköltöznek városokba aki marad az szegény, szerencsétlen .
2015. nov. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindenben igazad van de elég lehangoló amit írtál. Látom már el ment az életkedved is. Én is falun élek már 37 éve sok az igazság abban amit írsz . Az én véleményem az ha elfogadható távolságon belül van munkahelye az embernek akkor nagyon jó élet ez így. Nincs az a pénz hogy én itt hagyjam és mondjuk nagy városba költözzek. Lehet minden közel van de nem rég is olyan szmog volt Pesten hogy ablakot se lehetett nyitni , hát köszönöm én abból nem kérek.
2015. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken élünk kertes házban, kutyánk van és párommal mindketten vadászunk. Ennyi nekünk bőven elég. A növénytermesztés nem érdekel, állatot is csak akkor tartanék, ha nagy birtokunk lenne és tudnánk alkalmazni valakit, aki segít a gondozásukban, etetésükben, a terület rendben tartásában. Semmiképpen nem szeretném azt a helyzetet, amikor állandóan az állatokhoz igazodva lehetne csak az életünket szervezni.
2015. nov. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!