Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj a fűtésrendszer...

Mi lehet a baj a fűtésrendszerrel?

Figyelt kérdés
Folyamatosan "termeli" a levegőt a kazán. Nem értek hozzá ezért remélem egy-két gépész errefelé jár. A helyzet a következő: A szivattyú az előremenő ágban van (Grundfos alpha 2 L 25-60). Változó térfogatáramú szivattyú, a radiátorokon termosztatikus szelepekkel. Van 55fokos keverőszelep is. A probléma az, hogy begyujtás után és amikor kezd kihűlni a kazán akkor is elkezd zörögni az előremenő vezeték és hangos lesz a szivattyú, gondolom levegős lesz. Ezt a levegőt amit beletol a rendszerbe mind manuálisan kell kilégtelenítenem. Van 1-1 úszós Flexvent légtelenítő is a legmagasabb ponton de nem ér semmit. Annyit vettem észre, hogy az előremenő cső egy ici picit a szivattyú felé lejt nem emelkedik. Tehát a kazán csonka a magasabb. Ez is lehet a baj, de nem tudom biztosra. Elhívtam egy szerelőt de nem tudta mi a baj. Más nem ért rá. Köszönet előre is ha segíteni próbáltok gépész tudással.

2015. nov. 18. 12:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és 24kW-os vegyes kazán előremenő csonkja 2"-os és 22mm-es rézcső követi majd 18 és 15mm-re szűkül a radiátoroknál.
2015. nov. 18. 12:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha manuálisan kell légteleníteni, akkor honnan van folyamatos víz feltöltés ? A szivattyú tömítését is meg kell nézni, ott is szívhat be levegőt.
2015. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Trafó1 ***** válasza:

Ha megy bele levegő akkor víz nem jön ki?

Zárt rendszer gondolom nem régifajta nyitott kiegyenlítős.

Egyáltalán nyomás alatt van?

2015. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsi nem mondtam. Zárt rendszer. 1,4barra töltöm fel és 2barig megy fel ha fűtök. Fűtés után utántöltök, ha 20fokra lehűlt a kazán.
2015. nov. 18. 14:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az a gond ,hogy nincs tökéletesen kilégtelenitve .

Fűtés közben elmozdul a bent lévő levegő is .Ott hangos ,ahol bent a levegő .Ha valahol rossz a tömités ,ott ki is nyomná a vizet,és itt tuna vissza szívni levegőt is .Logikus ,azt gondolom .Nem igaz hogy semmit sem ér az automata légtelenitő,csak még addig nem jutott el a levegő a rendszerben .Zárjál el 1-2 fűtő radiátort ,és igy felgyorsul a viz áramlás,kilöki a levegőt maga előtt .

2015. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első lépésben kell engedni egy pohár vizet a rendszerből! Ha tejszerű zavaros a víz, akkor mikrobuborék problémád van, leválasztót kell beépíteni! Másik megoldás, hogy egy pár órát túlnyomás nélkül kell keringtetni a vizet, közben légteleníteni, utána lehet fokozatosan emelni a nyomást. Ehhez viszont betöltőgép is kell, mert az utcai víz eleve buborékos. Ha pedig a vételezett víz pezseg is, akkor meg kell nézni a tágulási tartályt, mert lehet hogy elpukkant, csak még nem nyalta fel a víz az összes levegőt belőle.


Egyszerű fizika, túlnyomás alatt a víz elnyeli a levegőt.


Remélem segítettem! Üdv!

2015. nov. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek a szakértői hozzászólásokat!
2015. dec. 1. 18:25
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tejszerű a víz, kicsit feketés, a radiátorok régiek. A kazán és a tágtartály új és azok tuti nem lyukasak! Lehet csak a hálózati vízzel van probléma, mert a légtelenítés után után töltök pár litert. Van külön töltőszelepe a kazánnak és nyomás alatt töltöm meg, levegő nem mehet be töltéskor. Először a csapot nyitom ki, majd a töltőszelepet.
2015. dec. 1. 18:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!