Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A vegyes tüzelésű kazánt ha...

A vegyes tüzelésű kazánt ha jól megrakjuk fával, kb.60 fokra fűt fel, ez nem kevés?

Figyelt kérdés
2015. dec. 7. 22:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
50-60 fok az ideális. Ha jól van szigetelve a ház és nem engedi be a hideget nagyon sehol akkor ez a vízhőfok bőven elég 0-10 fok körüli időben ha délután begyújtotok estig hagyjátok égni csak úgy tesztek rá hogy tartsa 50-60 fok körül majd estefelé hagyjátok leégni, és szépen lassan lehűlni. Ha jól van megoldva a ház szigetelése és nem nyitogatjátok feleslegesen az ajtókat ablakokat és ha az összes szobába nyitva az ajtó hogy a meleg egyenletesen eloszoljon akkor tuti jó lesz. Nekem két fűtésszezonom ment rá mire ezekre rájöttem, és megtanultam takarékoskodni a fával is ezzel mert eddig átlag 1 hónap alatt másfél erdei köbméter ment el, most már nagyon hidegbe is nem fogy 1 köbméternél több és éjjel sosem megy a fűtés sőt ha nincs extrém ocsmány idő akkor délelőtt sem gyújtok be főleg ha egyedül vagyok otthon vagy ha épp én is akkor megyek dolgozni.
2015. dec. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Csak annyira megyen fel??? Kevés, vagy elvan zárva a huzatszabályzó! Nekem 80°C-ra is felmegy!
2015. dec. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Ez így nagyon kevés, ha rendesen megrakod akkor simán meg kellene tudni forralnia a vizet a kazánban, de az egész rendszerben nem.


Kérdés, hogy most kezdted-e ezt a fűtést, vannak azért trükkjei

2015. dec. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

Én 68fokon üzemeltetem, erre állt be. A huzatszabályozó 70fokra van beállítva. Nagyon hidegbe 10fokot kell emelni a kazán hőmérsékletén, de csak akkor ha még nem melegedett fel a lakás. Meleg lakás hőfenntartására elég a 60-62fok, és nekem nincs hőszigetelésem se. 2óránként 1-2db rönköt teszek rá. (1rönk nálam: 35cm hosszú 20cm átmérőjű fa kettékasítva)

Egyébként a vizes fával nem lehet 80fokot csinálni tartósan, a szárazzal meg lehet 90-et is. Próbáld ki szénnel és ha felmegy 80-90fokra akkor szar (vizes) a fa, ha nem akkor a fűtésrendszer nem jó.

2015. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Száraz a fa, itt áll már két éve, akác. Szénnel nem szoktunk fűteni. A ház szigetelt, padlófűtés lenn, radiátorok fenn. Kb. 22-23 fokra fűt így fel. Csak kicsit kevésnek találom ezt a 60 fokot. Mondjuk, tényleg nem igazán értek hozzá... inkább gázzal szoktunk fűteni.
2015. dec. 8. 15:05
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

nálunk 40-50 °C között szokott lenni, a 60-at szinte soha nem éri el, mégis meleg van a lakásban, szóval én azt mondanám, hogy mindenkinél más az ideális kazánhőmérséklet.

a rendszer is hasonló a tiédhez, annyi, hogy a földszinten padlófűtés és radiátor is van, míg a tetőtérben csak radiátor. szigetelés nincs a házon, ablakok régiek, huzatosak.

a fűtési rendszer úgy van kialakítva, hogy a kazánokból a víz csak a radiátorokba jut, a padlófűtés egy hőcserélőn át van hozzáillesztve. a szakik szerint a régi padlófűtések nem szeretik a 40 °C-nál melegebb vizet.

és azért kazánok, mert a vegyes tüzelésű (vt) mellett egy gázkazán is van. a szobai termosztát nem közvetlenül indítja a gázt, hanem csak akkor, ha a vt-ből kilépő víz hőmérséklete 30 °C alá esik. roppant kényelmes, mert így nem megy egyszerre a két kazán, mégsem kell tenni semmit, hogy az egyikről a másikra átálljunk. plusz ha reggel nem tesz senki a tűzre és csak délután gyújtunk be újra, akkor se fagyunk meg.

2015. dec. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Szerintem a mienk is ilyesmi:) Két termosztát van, egy lenn és egy az emeleten. A két szint külön fűthető. A hőfokot kell beállítani, és ha a vegyes fűt, a gáz nem kapcsol be, csak akkor, ha a termosztáton beállított hőfok alá esik a hőmérséklet.

Csak azért tettem fel a kérdést, mert itt 90-95 fokról szoktak írni, és azt gondoltam, a mienkkel valami gond lehet?

2015. dec. 9. 13:27
 8/16 anonim ***** válasza:

Fojtod a kazánt, vagy pedig mehet teljes gőzzel?

Nálunk 90 fokra van állítva a huzatszabályzó, és átlag 85 fokos az előremenő víz (EZ A NORMÁL ÜZEMI HŐMÉRSÉKLETE EGY KAZÁNNAK), visszatérő 61-62.

Gondolom nem gravitációs a rendszered, hanem szivattyúval van ellátva. Az is baj lehet, hogy ez a legmagasabb fordulaton jár.

2015. dec. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, van-e fojtva, sajnos nem igazán értek hozzá. Ez egy 20 éves ház, tavaly vettük, akkor a radiátorok, csövek stb. ki lettek cserélve, csak a kazánok és a padlófűtés maradt, mivel ezek még 6 éve lettek csinálva. A gázszerelő új szabályozórendszert épített ki, ő állította be a vegyes kazán szabályzóját is. Ősszel újra átnézte, mindent rendben talált. A házat hamar felfűti, a padlófűtés kicsit lassabban melegszik, mellette nem megy a gáz. Csak nagy hidegben, meg főleg hétvégén fűtünk vele, ha egész nap itthon vagyunk. De még nem ment 60 fok fölé. Általában reggel megrakjuk, aztán egy-két hasáb, meg még este megrakjuk. Utána az újabb begyújtás előtt kihamuzzuk. Összesen ennyit tudok róla. Ismerősöm mondta, hogy a radiátorokat időnként fel kellene tölteni? A szerelő töltötte fel legutóbb, mikor ellenőrizte a rendszert. Vagy milyen időközönként kell feltölteni?
2015. dec. 15. 10:04
 10/16 anonim ***** válasza:

Van a kazánon huzatszabályzó?

Ha nyitott a rendszer, akkor fűtési szezon előtt elég feltölteni 10-20 liter vízzel (tehát évente egyszer), mert ez fűtés közben elpárolog. Ha pedig zárt, akkor nem is nagyon kell töltögetni.

A ház mennyire hőszigetelt? Hány cm, födémen van valami, illetve az ablakok újak?

Mekkora az alapterülete?

Kazán teljesítménye mekkora?

2015. dec. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!