Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért megy tönkre minden...

Miért megy tönkre minden virág a szobámban?

Figyelt kérdés

Legutóbb egy mikulásvirág amit a boltban vettem, itthon átültettem nagyobb cserépbe, beraktam a szobába olyan helyre ahol kap napfényt, időnként meg is locsoltam de nem túl sokat. Túl biztos nem locsoltam. Ezenkívül még pont a mikulásvirágnak való tápoldatot is kap. A szobában olyan 23-25 fok között váltakozik a hőmérséklet. Ez ugyan még nem ment tönkre teljesen, viszont látom rajta hogy tönkre akar menni. Száradnak el a levelei szépen sorban, emellett pár napig fejlődött mióta megvettem, aztán pár napja megállt a fejlődésben teljesen.

Nem értem mit ronthattam el ezzel is.

Ezelőtt meg egy tavaly megvett karácsonyi kaktusz ami nem akar bimbókat, virágokat hozni újra, nem is fejlődik semmit, folyamatosan ugyanolyan semmi nem történik vele. Pedig azzal is törődtem.

Itt miért megy minden tönkre? (Ha gondolkodó lények lennének meg tudnám őket érteni, én is pokolian rosszul érzem magam ebben a szobában)


2015. dec. 8. 08:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Van valami szobanövény ami nem ilyen nagyon kényes és nem megy tönkre mindentől?
2015. dec. 8. 08:09
 2/6 anonim ***** válasza:
Tőled mennek tönkre, túlságosan zavarod őket. Minek kell egy frissen megvett növényt átültetni, zavarni és megbolygatni a gyökérzetét, amikor pont elég neki, hogy egy párás és hűvösebb helyről került egy szárazabb és melegebb levegőjű környezetbe ??? A mikulásvirág nem kedveli a meleg-száraz levegőt, nem véletlenül ajánlják, hogy a két ablaktábla között kell vagy ajánlatos tartani. A karácsonyi kaktusz szintén a nem megfelelő környezet és bánásmód miatt nem virágzik, lefogadom, hogy nem a két ablaktábla között van most sem, hanem benn a meleg és fényszegény szobában. Számos könyv van és internetes honlap, ahol lehet tájékozódni a növénytartásról és az adott növények számára szükséges külső feltételekről.
2015. dec. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, minden virágot át kell ültetni, különben egy hét alatt vége. A boltban valami vacakba vannak beleültetve, és a virágosok is szeretik tönkretenni a gyökereiket. Ezt oldja meg az átültetés.
2015. dec. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, gondolkodó lények. Mi a gond a szobával? Nem tudsz átköltözni? Kifesteni, bútort cserélni, akármi?
2015. dec. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nálam is tönkre mennek. Télen nem süt be a nap, nincs nekik elég fény. Azon kívül a 25 C a legtöbb növénynek sok, pláne, ha száraz a levegő. Próbálj inkább árnyéktűrő és meleget kedvelő növényeket beszerezni. Nálam a ficus, borostyán jól bírja, ha száraz a levegő, fújkálom őket vízzel. Vannak pozsgásaim is.

A karácsonyi kaktuszt nyáron ki kell tenni. Csak a fagyok előtt szabad behozni, amikor már jócskán bimbós. Akkor is csak hűvösebb szobába. A mikulásvirág pedig alapból elég kényes növény.

2015. dec. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, pont két olyan érzékeny növény, ami nem bírja a meleget. 15 fok még jó is lett volna nekik.

Ne multinál vegyél virágot, hanem vagy ismerőstől kérj valami jól szaporodó, kevésbé igényest, vagy a virágboltban érdeklődj. (Bár a virágbolti eladóknak is jó, ha a fele ért hozzá, de az is valami, a multikhoz képest.)

Aminek virága van, vagy színes levele, mint a mikulásvirágnak, azzal ne próbálkozz, azok általában érzékenyek. (Kivétel talán a fokföldi ibolya.)

2015. dec. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!