Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 1fázis vagy 3fázis. Mi a...

1fázis vagy 3fázis. Mi a külömbség? A házban 3fázis van, vajon miért?

Figyelt kérdés

Azt sem értem, hogy pl: a napelemes rendszerrel 1fázist táplál meg. Az jó? Mi lesz a másik 2fázissal?

Nem értem ezeket a fázisokat....


2015. dec. 14. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Én anno az iskolában még tanultam elektromosságról. Ma már nem oktatják?

Mire lehet jó egy sima lakásban? Pl. arra, hogy terhelést el lehessen osztani, illetve hiba és hibajavítás esetén ne menjen el egyszerre minden.

A mi lakásunkban pl. a villanytűzhely két fázisról megy. Bár ritkán használjuk egyszerre a sütőt és a négy főzőlapot, de elvileg lehetséges lenne. Ilyenkor egy fázist terhelne ez mind. Ha egyéb elektromos berendezés is van, akkor az is arról az egyről működne.

Nem előírás, de apám ötlete volt építkezéskor, hogy úgy alakította ki a fázisokat, hogy egyes helyiségekben az I. fázisról megy a világítás, II. fázisra kapcsolódnak a konnektorok. A többi helyiségben fordítva.

Ez pl. hasznos akkor, ha valamit javítani kell.

2015. dec. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a 3 fázis a nagyobb gépeknél, motoroknál van nagy jelentősége, mert nemcsak megoszlik a terhelés, de forgó mágneses mezőt ad.

családi háznál ahogy írták a terhelés megosztása valamint vidéken esetleges 1 fázis kiesésnél van jelentősége. de a 3fázisú motoroknak jobb a nyomatéka, így előnyösebbek.

napelemes rendszer 1 fázist tud előállítani, az időben eltolt 3 fázist 3 fázisú generátorokkal állítják elő.

2015. dec. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

A három fázis nem csak együtt tud dolgozni, hanem külön-külön is, mintha semmi közük nem lenne egymáshoz.

A legtöbb családi házas részen úgy van megoldva, hogy megy az oszlopon a 3 fázis, aztán mindegyik házba csak egyet vezetnek be. Egyik házba az egyiket, másikba a másikat, harmadikba a harmadik fázist.

Ilyen helyen meg lehet oldani, ha barátságban van az ember a szomszédokkal, hogy hosszabbítóval átviszi a szomszédoktól az ottani fázist, és úgy működtet háromfázisú gépeket, egy ismerősöm csinálta ezt a régi házánál.

2015. dec. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi
2015. dec. 15. 12:38
 5/5 anonim ***** válasza:

"ha barátságban van az ember a szomszédokkal, hogy hosszabbítóval átviszi a szomszédoktól az ottani fázist"


Ezt nagyon nem tanácsolnám senkinek.

Nincs joga a felhasználónak az elektromos áramot továbbértékesíteni a harmadik fél (szomszéd) részére.

2022. febr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!