Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek túlzott az aggodal...

Szerintetek túlzott az aggodalmam az elektromos árammal működő eszközökkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyrészt amikor bedugok valami ilyesmi eszközt a konnektorba, van bennem egy kis aggodalom hogy mi van ha megráz az áram amikor bedugom. Vagy hogy nem-e lesz hibás a tárgy, nem lesz-e zárlatos, ilyesmi.

A másik dolog meg ami gyakran eszembe jut, főleg így karácsony táján a karácsonyi égősorok miatt, a lakástűz, gyakran lehet a tv-ben leégett házakról hallani és azoknak a nagy része gondolom zárlatos, meghibásodott elektromos eszközök miatt történik.

Ezek miatt szoktam aggodalmaskodni.

Lehet kicsit túlzásba viszem, de van egy nem túl rég vásárolt kis asztali lámpám is amit tegnap dugtam be először. Bedugtam a konnektorba, nem kapcsolódott be egyből, csak néhány másodperc elteltével. Majd kihúztam, és amikor legközelebb bedugtam már nem is akart világítani. Ezt se merem bedugni nagyon már, csak azt tudom róla gondolni hogy valami baja van.


Túlzásba viszem az aggodalmat?


2015. dec. 24. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem - bár nyilván lesznek, akik nem értenek egyet velem, lehúznak.

A mai gagyi eletromos cuccok mellett egyáltalán nem túlzott az aggodalmad. Pl. van, amikor kihúzok egy villásdugót a konnektorból és akkorát szikrázik, hogy csak lesek. Pedig nincs az adott termék bekapcsolva.

Az viszont biztos, hogy a villásdugók műanyagból vannak - tehát azok nem ráznak...

2015. dec. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

A lakástüzek nagyrészét a felelőtlenség okozza, illetve a hamisított kispórolt alkatrészekkel készülő tákolmány készülékek, amiken még minősítés vagy szabvány sincs.


Az áram pedig mindíg a földelést keresi, vagy az ellenkező pólust, és igen okosan el tudja dönteni, hogy melyik az ahhoz legrövidebb út.


Így a konnektorban fog közlekedni, hacsak nem markolod meg a fázist!

2015. dec. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Jancsikáról és a káposztáskőről szóló mesét olvasd el.
2015. dec. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

villásdugó és konnektor olyan kialakítású, hogy nem tudsz fémes részt érinteni, ha feszültség is van rajta. mindazonáltal először a védővezető csatlakozik, aztán a fázis és nulla. vagyis mindig van védelme a készüléknek; és ez szűnik meg utoljára ha kihúzod.

a villamosiparban használt műanyagok önkioltók, persze gagyi kínaiakra ez nem jellemző, és ez okoz lakástüzet. valamint a kötésük is kívánnivalókat hagy maga után, ami szintén tűzveszélyes lehet.

amíg normális boltokban vásárolsz, nem hinném, hogy ebből probléma lenne. mindent szabványok szabályoznak.

2015. dec. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkább tanulj, olvass róla és megszűnik a félelmed ha már tudod mivel állsz szemben. Villanyszerelő a szakmám, nekünk azt tanították hogy szerelés közben agyban is mindig legyünk felkészülve egy esetleges áramütésre így a testünket nem éri váratlanul, gyorsabban reagál az ember, kapja el a kezét a veszélyes résztől.
2015. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

jaja, nem ismered a működését azért félsz tőle,


én is innen a gyakoriról tanultam meg villanyt szerelni, azóta egy fázis ceruzával mindent megtudok javítani

2015. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!