Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Olajkályhát vagy villanykályhá...

Olajkályhát vagy villanykályhát használjak fűtésre?

Figyelt kérdés
Kb 10 négyzetméteres hobbi szobám fűtését szeretném megoldani minél költséghatékonyabban. A gázt sajnos nem tudom bevezetni. Szerinted hány watt-osat válasszak ami optimális ehhez a térhez? Kis tégla házról van szó elég előnytelen szigeteléssel.

2015. dec. 24. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én a villany mellett döntenék,mert az nem büdös,és a tüzelőanyag is dróton jön .Azon kívűl hogy bekapcsolod semmi gond nincs vele .
2015. dec. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az olajkályhát nem ismerem, de a villany nagyon kényelmes.

Nem lehet megmondani, hogy hány wattos a jó, ez attól is függ, hogy hány fokot akarsz, a rossz szigetelés sem pontos infó... Mivel a szoba pici, arányaiban többet számít a testhő, de mivel rossz a szigetelés, azért ez nem kiemelkedő, ahogy a télen amúgyis kevesebb nap hatása is. Úgyhogy inkább az előbbi tényezők számítanak s bizonyára akad még pár. De ahhoz képest, hogy mekkora a szoba, olcsó így nem lesz a villanyfűtés, amennyiben normális szobahőmérsékletet akarsz (de ha pl. barkácsolni akarnék valahol, oda elég kevés hő kellene, ez már csak ilyen. a párom is 15 fokban végez könnyű fizikai munkát, ami tökéletes számára. itthon nagyon fázna ennyiben).

2015. dec. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vettem egy kis házat (szigetelt), volt benne elektromos hőtárolós kályha, abból is a legnagyobb. Felújíttattam, azóta egész télen megy, 20 fok körüli a hőmérséklet. De elég macerás az eletromosoktól bekötési engedély és éjszakai áram mérőt kiharcolni. Én ezt készen kaptam. (Be kell építeni és háromfázisos bekötés kell hozzá). Tiszta, nincs vele gond (egy évben egyszer felülvizsgálás kell a por miatt). A számla miatt se kell aggódni, mert minden villannyal megy (bojler is) és télen 25-28 ezer körül fizetek havonta.
2015. dec. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2015. dec. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

De, szigeteletlen háznál azért lehet aggódni a számla miatt.

A vezérelt áramért nem tudom, mit kell harcolni, mi simán beköttettük (jó, az túlzás, 20 méteren végigásták a lejtős kertet, volt sok gyümölcsfa és egy betonfal :D de így sem volt vészes, csak drágább).


A hőtárolós kályha rossz szigetelésnél jól tud jönni. Csak nagyon drága.

2015. dec. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én elgondolkodnék egy inverteres klímán, bekerülési költsége nem sokkal több, de olcsóbban üzemeltethető. (és nyáron még hűteni is tudsz vele)

Egyébként ha mindenképpen a kályhák közül akarsz választani, akkor szerintem villanykályha. Komfortosabb, tisztább, és nem büdös.

2015. dec. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Minden, ma kapható hőtárolós kányha már sokkal kevesebbet fogyaszt, mert ezek már energiatakarékosak! Nem is foglal helyet a fal mellett, mert falra szerelhetők.

A 25-28 ezer forintos számla 56 m2-es, tetőteres, szigetelt házra vonatkozik. Ha kisebb, a fele is lehet.

2015. dec. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem ehhez hasonló van, 1200w összesen de a három refit lehet külön-külön is kapcsolgatni így lehet 400-800-1200w között variálni, az is jó hogy fényt is ad mellé, gyorsan melegít miután bekapcsolom viszont mennie kell folyamatosan mert a hőt egy kicsit sem tudja tárolni. 15 négyzetmétert fűtök vele.

2015. dec. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Utolsó neked ez az Orion ohh-120-as mennyivel küldte meg a villanyszámlát? és mennyit szoktál vele fűteni? ...csak azért kérdezem mert a kettő függvényében tudok kalkulálni.
2015. dec. 26. 10:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Villanyos fűtésnél nincs olyan, hogy energiatakarékos... Ha belső eszköz, kvázi 100%-os hatékonyságú mind, úgyhogy akkor mi már párezres eszközt veszünk méregdrága és nekünk felesleges hőtárolós helyett... 1 kWh áram fűtőhatása így is, úgy is ugyanannyi, ezzel nincs mit tenni.

A klíma azért jobb, mert az ugye jóval 100%-os hatékonyság fölé tud menni (csak nagy hidegben nem jobb a normál eszközöknél), hűt is, párátlanítani is tud... Persze ára annak is van, de az még megtérül.

2015. dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!