Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Önkormányzati lakás bérleti...

Önkormányzati lakás bérleti jogának megvásárlása lenne jobb számomra, vagy hitelfelvétellel lakásvásárlás?

Figyelt kérdés
Nincs elegendő pénzem lakásvásárlásra, annyi van, hogy bérleti jogot vegyek. Ebben az évben 65 éves leszek, jelenleg albérletben lakom Budapesten.

2016. jan. 1. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi lenne a hitel a törlesztője és mennyi a bérleti díj?


Én a helyedben inkább bérleti jogot vennék.

2016. jan. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
2016. jan. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kb. 95 000 Ft lenne a törlesztendő összeg, 6 év alatt szeretnem visszafizetni.
2016. jan. 1. 16:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A bérleti jog megvásárlása = csak a bérleti jog lesz a tied, a lakás önmagában az önkormányzat tulajdonában marad. A befektetett pénzedet csak akkor fogod viszont-látni, ha még életed folyamán te magad adod el a bérleti jogot másnak.

Az biztos, hogy nem fog annyiba kerülni, mintha saját tulajdonú lakást vásárolsz, de az legalább a tied, ill. az biztos, hogy örökölhető lesz utánad.


De korodra való tekintettel bankhitelt már nem valószínű, hogy fogsz kapni, másrészt ahhoz biztosan kell valamennyi önerőt is felmutatni...


Azt kellene tudni (én nem tudom), hogy a bérleti jog örökölhető-e!

2016. jan. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!