Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nálatok is ilyen hideg van a...

Nálatok is ilyen hideg van a panel lakásban?

Figyelt kérdés
10 emeletesben a 4.-en lakom szélso lakás!most koltoztunk . Eddig is panelban laktam de nem volt ilyen hideg!
2016. jan. 5. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy korábban nem szélső lakásban laktál. így minden oldalról fűtve voltak a falak. Most meg az utca felőli fal hideg.
2016. jan. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kifelé néző fal mindig hidegebb, az is lehet, hogy alattatok nem fűtenek. Alattunk egy néni lakik, inkább kabátban van otthon, de nem fűt.
2016. jan. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
28 fok van, és nyitva van bukóra az ablak. Fűtenek mint állat.
2016. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hőmérőm nincs, de olyan 24 fok lehet.

Nem szélső lakás és nem is legfelső vagy legalsó emelet. Szóval "védve" vagyunk minden irányból.

2016. jan. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ebből nem hiszem, hogy bármit is meg tudsz.

Mi egy városban lakunk a szüleimmel. Sőt, még egy környéken is.

Ugyanakkora a lakásunk. Ugyanazon az emeleten. És náluk mindig melegebb van, mint nálunk. Mondjuk nálunk sincs hideg, inkább náluk van túl meleg :)

Most akkor más város, más szolgáltató, vagy ha ugyanaz is a város, de másik környék, másik hőközpont - képzeld el mennyi különbséget okozhat.

2016. jan. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi az a "hideg" hőfokban?
2016. jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Családi lakásban lakom, de itt is 16 fok van. Megszoktuk felötözünk.
2016. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi lakásunk négy emeletes téglaházban a negyediken van szélső lakás. Tavaly szigetelték, most jó, 22-23 fok van. Előzőekben télen 19-20 fok volt. Legtávolabb esünk a hőközponttól és a sarkon, nincs mit tenni. Kijöttek a távhőszolgáltatótól is, mert jeleztem a problémát. Helyeztek ki álló hőfokmérőt, 1 hétig mérte a hőfokot, az átlagos hőmérséklet 19,3 fok lett. Ezután emeltek a hőfokon, na nem sokat, külön díjért!!!

Régebben hallottam olyanról, hogy szélső lakásoknak állítólag jár fűtéskedvezmény, de a szolgáltató nem tud róla.

Szerintem hőfok emelés miatt fuss egy-két kört a szolgáltatónál, el lehet intézni, csak ugye több lesz a fűtés számla, de még mindig jobb mint gyógyszerre költeni.

Egyébként hány fok van nálatok? Úgy tudom 21 fokot kell elvileg biztosítani.

2016. jan. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy szélső még nem kéne hidegnek lennie.A mi régi lakásunk is szélső volt és jó meleg volt télen.Aztán volt egy másik lakásunk az szigetelt tégla lakás volt és max 20 fokra tudtuk felfűteni a nappali 19 fokos volt, műanyag szigetelt ablakokkal.Északi fekvésű volt, de nem szélső.
2016. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Teglalakas, fütes nincs bekapcsolva. Benti hömerseklet: + 20 C°, kinti hömerseklet: + 6 C°.

Emelet 4/3, tehat, majdhogynem közepen lakunk.

2 szemely + "bernathegyi" + nagy tv - ami höt szolgaltat.

Napi 3 szellöztetes 5-10 percre.

2016. jan. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!