Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen gázkazánt válasszunk?...

Milyen gázkazánt válasszunk? Kilyukadt a víztere a régi gáz/vegyestüzelésű kazánunknak (megpróbáltuk hegeszteni, de nem lehet) és most csak gázkazán megvételén gondolkodunk.

Figyelt kérdés
Álló gázkatánt szeretnénk, a lakásunk alapterülete 100m2. Teljesen ismeretlenek előttünk a márkák, gázkazánok típusai. Milyen márkát, típust lenne érdemes választanunk?
2008. szept. 16. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Állókazán, mint olyan, nem nagyon van, csak nagyon komolyak, ún. hőközpontok. Amit szinte mindenhol meg lehet venni, azok a fali kombikazánok. A mai gázkészülékek beépítésére vonatkozó törvényeknek a zárt égésterű, ismertebb nevén turbós gázkazánok a megfelelők. Feltéve, ha nincs a lakótértől teljesen külön légteret használó független kazánház. Ezeknek a lényege, hogy egy duplafalú kéményelemen keresztül áramlik be az égéshez szükséges levegő és ki a füstgáz. Hatékony és biztonságos. Ha ennél is jobbat akarnak, akkor kondenzációs kazánban kell gondolkodni, drágább, de mivel a füstgáz hőjét is felhasználja, még hatékonyabb. A mai (és a jövőbeni) gázárakat figyelembe véve 1-2 éven belül megtérül ha egy ilyen készüléket választanak, mindenképp ajánlom. A márkák. Hát van bőven. Feltétlen múlttal (és jövővel) rendelkező gyártók készülékeit érdemes választani. Fontos, hogy álljon mögötte szakértelem, alkatrész- és szervízellátottság. Nem mondom, hogy valamelyik márka nem jó, de a németek azért ebben (is) élenjárnak: Viesmann, Vailant, Junkers, Bouderus. Személy szerint nekem a legegyszerűbb Junkers van, és 4 év tapasztalatából eddig azt kell mondjam, kiválló választás volt. A környékünkön sok új ház van, sajnos 1-2 éves kazánokkkal komoly gondok vannak és egyik sem a felsorolt márkákból való. Még két dolog. Nem vagyok sem gázkészülék, sem fűtés szerelő. Építész vagyok, aki a saját háza építésekor alaposan körüljárta a témát. A véleményem szubjektív.

A másik: nagyon szeretik a fűtésszerelők elhanyagolni, elfelejteni a következőket: A mai kazánok víztere vékony vörösréz (általában). Az Önök fűtés rendszerében valószínűleg megtalálható vas, réz, esetleg alumínium. A víz a különböző fémekkel való találkozástól elektrokémiai korrózió jön létre, amely elsősorban a kazánt tudja károsítani. A fűtési rendszerben lévő vizet a kazánétól külön körön kell keringtetni, a hőt hőcserélőn át kell átvinni. Ez plussz költség, a hőcserélő, plussz keringető szivattyú, némi vezeték beépítésével jár, de még mindig olcsóbb, mint egy néhány éves kazán generálja! Mindenképp hozzáértő fűtésszerelőt válasszanak a kivitelezéshez!

2008. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is 100 m2 a hsznos alapterület, SanierDuval Isotwin típusú kombikazánunk van (kazán+bojler). Nem volt túl olcsó, de nekünk megérte. Minden évben felkeres bennünket a forgalmazó cég, és 9000 Ft-ért elvégzik az éves karbantartást, így az 1 éves jótállás 2* meghosszabbodik. ez után már nem lesz rá jótállás, de legalább évente átnézik (alaposan).
2008. szept. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Azt javaslom, kédezzétek meg az Rm-Gáz Kft-t, a www.gaz-szer.hu oldalon vannak az elérhetőségek. A kondenzációs gázkazán, vegyes tüzelésű kazán és mindenféle cirkóról mindent tudnak.
2013. szept. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!