Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy radiátorom ami nem...

Van egy radiátorom ami nem meleg. A többi forró. Ennél az egynél csak a cső meleg, de ahol bemegy a radiátorba onnantól hideg vajon miért?

Figyelt kérdés
2016. jan. 19. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg levegős, légteleníteni kell. Az elzáró szeleppel szembeni végén, találsz egy picike csavart, fölötte egy pici lyukkal. Fogsz egy kicsi csavarhúzót, ha nincs egy nem túl hegyes kést, és kezedben egy pohárral, vagy bármilyen edénykével, óvatosan nyitod a pici csavart, hogy távozni tudjon a levegő. De vigyázz, nehogy leforrázd magad. Segíthet még, ha a nyitó-zárót tekered oda-vissza, lehet vízkő is. (N)
2016. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Családi házban laksz? Saját kazánnal fűtesz? Nyitott vagy zárt rendszerű a fűtés?
2016. jan. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1 vagyok, igen, ha cirkó, vagy kazán van, majd nézd meg, hogy megfelelő legyen a nyomás is a légtelenítés után, lehet rákell tölteni. :)
2016. jan. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Eksőlépésnek tekerd ki a radiátoron a termosztátszelep gombját teljesen nyitott állásba és nézd meg a termosztát szelep rudazatát hogy nem ragadt e be zárt hejzetben a vízkőtől, ha nemragadt be akkor ha megy a kazán nézd meg hogy melegszik e a radiátor ha melegszik akkor ezvolt a hiba hogy nagyon elvolt zárva és levízkövesedett, ha továbbra sem mellegszik akkor ismét tekerd ki teljesen a szelepet és légtelenítsd ki a radiátort. Ennyit tudsz tenni, ha ezekután sem melegszik a radiátor hívj szakembert.
2016. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 vatafak ***** válasza:
a visszatérő szelep nyitva van? 8as imbusz kell hozzá általában. a tekerentyű ezen csak kupak
2016. jan. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

gáz cirkó van igen. A szelepek nyitva vannak teljesen lent és fent is. A radiátor első 2-3tagja langyos. A többi része hideg. A visszatérő is hideg. Az előremenő cső viszont forró. A légtelenítést próbálom majd meg. Mekkora nyomás kell hogy legyen a rendszerben??

Van fent tágulási tartályom, de nem tudom, hogy zárt-e vagy nyitott rendszer.

2016. jan. 20. 09:24
 7/11 A kérdező kommentje:
Vajon a légtelenítésnél mennyi vizet kell leengedni? Lehet a fél radiátor vizét?
2016. jan. 20. 11:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Nemkell a radiátor fél vizét leengedni.

Elég ha pár decit kiengedsz az a lényeg hogy addig engedd amíg levegősen jön a víz, ha már csak víz jön akkor elzárhatod.

2016. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
leengedtem kb 1.5L-ert. Az elejétől kezdve víz jött, levegő nem. Amikor befűtöttem akkor csináltam ezt,tehát nem hidegen.Így már kezd melegedni a vége is. Remélem a visszatérő is idővel meleg lesz.
2016. jan. 20. 13:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy :) a nyomás egy és két bár között van nálam. ha megnézed, van egy piros csík, afölé nem szabad menjen. Akkor szoktam utánaengedni egy kis vizet, amikor éppen nem fűt, mert működés közben amúgy is magasabb a nyomás. (N)
2016. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!