Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szaunában lehet ruhát szárítani?

Szaunában lehet ruhát szárítani?

Figyelt kérdés
2016. jan. 23. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
nem, mert páradús a levegő. legalábbis ahol én voltam, ott állandóan vizet lkocsoltak ki, ami felmelegszik, és pára lesz belőle.
2016. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Lehetni lehet, csak nem illendő. Még a testen sem illik nedvességet bevinni.


A szaunában egy normál téli lakásbelsőhöz képes nagyon alacsony a relatív páratartalom, gyakran csak 10 %.

A kőre locsolt, elpárolgott víz átveszi a levegő 80-100 fokos hőmérsékletét, aztán a bent lévő egyetlen hideg dologra, az emberi bőrre csapódik le (ami 42 fok fölé nem szokott menni). Erről a lecsapódó vízről azt szokták hinni, hogy ez az izzadás, pedig nem. Párás levegőben az izzadás csökken, ezért is tartják viszonylag alacsonyan a páratartalmat. Csak annyi szükséges, hogy ne száradjanak ki túlságosan a nyálkahártyák.

2016. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
én a debreceni gyógyfürdő szaunájában voltam már párszor, ott akkora a pára, hogy látni se lehet a melletted lévő embert, meg nagyon nehezen lehet lélegezni is.
2016. jan. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hármas, te a gőzben voltál :-)

A szauna valóban száraz, meleg. Ha a saját otthoni szaunádról van szó, abban száríthatsz ruhát. Kicsit drága lesz...

2016. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Így igaz, a szauna és a gőzkabin (gőzfürdő) két külön dolog.

De persze az ostobáknak egyszerűbb lepontozni a másikat, mint rákeresni a neten.

[link]

[link]

2016. jan. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!