Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja a láncfűrészem...

Mi lehet a baja a láncfűrészemnek?

Figyelt kérdés

Elektromos gép, vágás közben megakad a fában, a lánc éles jól van beállítva rajta, egyik ismerősöm azt mondta a belsejében fogaskerék (vagy valami alátét) törhetett el, na most ha ez a hiba áll fent érdemes még ezzel javítanom? (olcsó kategóriás MTD)

Kölcsön adtam egy közeli rokonomnak így kaptam vissza, szerinte ő rendeltetésszerűen használta...Tudom hogy gagyi gép de előtte is ilyenem volt csak az betörtek hozzánk és elvitték az évekig gond nélkül bírta.



2016. jan. 27. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát szét kell szedni és meglátod hogy mi lehet vele.
2016. jan. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
4%
Edzeni kell. Vagd le vele a combod. Utána meglátod penge lesz. Ugy fogja szelni a fát mint kés a vajat .
2016. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, jól sejted te is, hogy a legnagyobb baja annak a gépnek az a bizonyos három betű... (mtd), de jól írják előttem, szét kellene szedni, és kiderülne. Sajnos ezekben a gépekben, ha tehetnék még a láncot is megcsinálnák műanyagból (szerencsére ez még nem jutott eszükbe), csakhogy spóroljanak az előállítás költségein. Valami ilyesmi történhetett, hogy a meghajtásnál valami lekoptatott, vagy ledarált valamit.
2016. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor kuka lesz, gondolom nem érdemes javítgatni az ilyen ótvar gépeket, még a tüske is műanyagból van rajta, előtte Einhell-em volt az nagyon jól működött, masszívabb gép volt..
2016. jan. 27. 22:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Tehát vágás közben megáll a lánc, és ilyen kreppegő hangot ad? Akkor az kb. a műanyag fogaskerék, lement róla 3-4 fog.

Új fogaskereket nemigen érdemes venni, amit a neten láttam, majdnem 10 E Ft.

Viszont ha a Vaterán vagy a Jófogáson tudsz venni bontottat, valami leégett motorú gépből, szerintem 2-3 E-t érdemes rászánni, ha amúgy mindene jó.


Műanyag fogaskerék egyébként minden elektromos fűrészben van, akár Husqvarna, akár Stihl. Két okból is:

1. Zárlat esetén ne legyen megrázó élmény ellenőrizni a láncfeszességet.

2. Ne a villanymotor legyen a leggyengébb láncszem a hajtási láncban. (Benzinesnél ugye legrosszabb esetben lefullad, ha nem old a kuplung, de a villanyos leég.)


Különben ismereteim szerint az újabb kori Stihl-ek is tele vannak műanyaggal, meg a végletekig elkönnyített fémekkel, ezért is nem szeretik már annyira a profik.

2016. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen beleakad konkrétan a lánc és megáll. Gondoltam arra is hogy a szalagfékkel van valami előzőnél is ez volt kiszedtem belőle anélkül használtam (tudom hogy veszélyes), de ott másképp jelentkezett a probléma is konkrétan el sem indult a gép. Azóta amúgy jobban szemügyre vettem ezt a mostani MTD gépemet, az oregon lap is valami selejtes bóvli hamisítvány ugyanis lyukak nincsenek benne a lánckenőolajnak! Nem is olajoz rendesen, ez még egy lap cserével megoldható lenne de a probléma akkor a műanyag fogaskerék lesz, most fogom szétszedni.
2016. jan. 28. 18:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem két régebbi Oregon vezetőlapom van, amin nincsenek lyukak. Azoknál máshogy oldották meg a kenést.
2016. jan. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Alkatrész beszerzéssel, javítással, és a lap cserével már költesz rá annyit, hogy tényleg érdemes elgondolkodni egy új gép beszerzésén. Ötös válaszoló, teljesen igazad van abban, hogy az elektromos fűrészek esetében a nagyobb márkákban is van műanyag alkatrész, de tudni kell azt is, hogy hatalmas a szórás az anyagminőségek terén a műanyagok között. Nem mindegy, hogy egy nagyobb terhelés igényű helyre beraknak egy olcsó polipropilén (PP) alkatrészt, vagy megcsinálják ugyanazt pl egy üvegszállal erősített akrilnitril-butadién-sztirolból (ABS). Az egyik lenyalódik a tizedik használat után, a másik pedig sok száz üzemóra után megy csak tönkre. Az új Stihlekre én is hallok panaszt, fakitermelő ismerősöm még évjáratot is tud, ami felett már "nem szabad Stihlt venni", lehet, hogy a gyártó átesett a ló túloldalára a környezettudatosság, stb dolgokkal.
2016. jan. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megvan a hiba leírom ide hátha más is ebben a cipőben jár, a fék volt a rossz, kiszedtem belőle most működik/vág akadás nélkül rendesen, ennek ellenére nem ajánlom senkinek hogy fék nélkül dolgozzon!
2016. jan. 29. 19:59
 10/10 anonim ***** válasza:

# 8

Nyilván azt én sem állítom, hogy az MTD meg a Stihl ugyanolyan műanyagot használ...

2016. jan. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!