Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hallottatok már ilyen kútról?

Hallottatok már ilyen kútról?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonoméknak van egy gyűrűs kút az udvarukban valami eszméletlen mély egyszer belenéztem saccra olyan 15 méterre tippeltem, állítása szerint az alján egy nagy barlangszerű üreg van szobanagyságú, ami természetes képződmény, több kissebb járattal, ő már járt lent ugyanis ott van a búvárszivattyúja, hogy nem csúsznak le e a gyűrűk azt elképzelni nem tudom, meg eleve hogy ilyen létezhet egy teljesen átlagos családi ház teljesen átlagos udvarán, dombtetőn laknak talán annyit érdemes még tudni.

2016. febr. 2. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne, hogy beletrafált éppen egy barlangba?
2016. febr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nem mostanában lett kiásva, esetleg a betongyűrűk lettek cserélve, már az előző ház idejében is megvolt, biztos van vagy 100 éves ha nem több...
2016. febr. 2. 17:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kút annál jobb, minél többet van ürítve. Az évek során azonban valamennyi törmeléket mindig magával visz a víz, és ezáltal jó esetben hatalmas öblöt képez. Ezt láthatta a rokonod. A gyűrűk pedig nem csúsznak le, mert a körülöttük lévő földtömeg szorítja őket.
2016. febr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ezt az egészet a kőzetből el lehet dönteni, és hogy helyileg hol van.
2016. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Megpróbálom bővebben, érthetőbben elmondani. Gondolom, láttál már mély árok aljában csörgedező patakot. Nos, az a patak évtizedekkel, vagy még régebben a föld felszínén folyt, de sok-sok munkával medret vájt magának.

Amikor egy kút készül, addig ásnak, amíg egy vízeret találnak. Ez az ér sokszor csak ujjnyi gyengén folyó sugárban adta a vizet, de ahogy szívatták, vagy régen vödrözték, mindig pótolta a hiányt, mindig utánafolyt. Eközben egyre nagyobb, vastagabb járatot vájt magának. Ez a járat egy idő után beomlott, (itt lett a barlang) de a víz újra utat talált, és új járatot vájt.

2016. febr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha beomlik egy járat ott nincsen barlang.a barlangok egèszen máskèpp keletkeznek.ès a kùt vize is máskèpp van. egy barlangász
2016. febr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Természetesen tisztában vagyok a barlang fogalmával, kedves utsó. Kérdező is barlangszerű üreget említett, nekem is azt kellett volna, csak rövidítettem.
2016. febr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amíg nincs szilárd kőzet, addig nem lesz üreged, mert nincs ami megtartja a nyomást, és beomlik. A víz kizárólag szilárd kőzetben tud az általad leírt módon folyni. A föld alatt, a talaj rétegek víz-áteresztésétől függően "folyik" és nem tud üreget vájni, mert nem tudja hova vinni a hordalékát (max ha felszínre tör). Ha a víz egy ilyen rétegből eltűnik, akkor lazább lesz a réteg, és a felette lévő nyomás miatt tömörödik.


Lényeg, hogy a kérdésre a választ; geológiai adottságoktól függ.Elképzelhető, de nem hiszem.

A szoba nagyságú üreg barlangot sejtet, de állandó víz csak karsztvíz szinten van, az meg dombtetőtől -15m mélyen nincsen.

2016. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, mazmeg, minek ugatsz, ha te még nem láttál kutat? Azért kell rögtön az elejétől sokat szivatni, hogy a víz utat mosson magának. És igen, az öreg 100 éves kuatknál, ha nem fosóhomok van, képes terem nagyságú üreget is képezni.

(Egy kútfúró)

2016. febr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Amíg nincs szilárd kőzet, addig nem lesz üreged, mert nincs ami megtartja a nyomást, és beomlik."

Mi omlik be, te szerencsétlen? Szükővárosom borászati pincéje több tíz km hosszan nyúlik el a hegy alatt. Még a török időkben épült, és egy fia kő sincs ott! A ma is használtban lévő részét kitéglázták, ez igaz. De vannak olyan ágai, ahol 40 éve kint van az omlásveszélyre figyelmeztető tábla, de csak azért, mert kötelező volt kirakni.

Vagy a löszfalba vájt barlanglakások mikor omlottak be, te majom? Legalább a legalapvetőbb fizikai törvényekkel legyél tisztában, ha már barlangászkodsz.

2016. febr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!